Ważne!

Puszcza nigdy nie odpuszcza

13 lutego w Zespole Szkół nr 1 w Żyrardowie odbyło się spotkanie samorządów uczniowskich szkół średnich powiatu żyrardowskiego. Uczniowie opowiedzieli o tym, co wydarzyło się w szkołach od czasu pierwszego spotkania w ubiegłym roku szkolnym oraz o planach na przyszłość. Wiktor Elak  (Przewodniczący Samorządu) oraz Agata Gradowska i Patrycja Młynarczyk (członkinie samorządu) L.O. im. Cz. Tańskiego omówili dokonania i plany szkoły.

Wyraźnie było widać, że Puszcza postawiła na rozwijanie miękkich i twardych kompetencji, które pomogą absolwentom w dalszej edukacji i  życiu zawodowym. Bardzo mocny akcent dotyczył języka angielskiego, jako że liceum przystąpiło do realizowanego przez British Council programu Advantage. Wśród liczących się dokonań wymieniono międzynarodową debatę pt.: „Węglowy odcisk naszej stopy” na temat wpływu dwutlenku węgla na środowisko i roli jaką w tym procesie odgrywa człowiek. W debacie uczestniczyli uczniowie z innych szkół oraz z uczniowie z włoskiej szkoły w Terracinie.

Na co dzień prężnie działają klasy mundurowe, w tym objęta patronatem MON, klasa OPW (Odział Przygotowania Wojskowego). Dynamicznie funkcjonują programy „e-twinning”; „Zwolnieni z Teorii”; przedsięwzięcia i konkursy realizowane przez bibliotekę szkolną oraz wydarzenia typu ad hoc czyli kiermasze ciast, dni tematyczne, etc.

W planach są m.in.: zorganizowanie debaty na temat sztucznej inteligencji; rozwijanie umiejętności dziennikarskich, w ramach Szkolnej Agencji Informacji Dziennikarskiej (SAID); profesjonalizacja szkolnego radiowęzła oraz doskonalenie umiejętności językowych dzięki uzyskanej 5-letniej akredytacji w programie Erasmus.

W trakcie spotkania wszystkie szkoły przedstawiły  wiele inspirujących pomysłów na dalszą aktywizację artystyczna, naukową i sportową.  Na zakończenie organizator spotkania Starosta Powiatu, Krzysztof Dziwisz, pogratulował wszystkim uczniom dokonań i pomysłów na przyszłość.

Autor: Lena Krzykwa, kl. 2a.  Redaktor Działowy SAID

Back to top button
Skip to content