RadziejowiceWażne!

Nowy samochód dla OSP Kuklówka Zarzeczna

188 nowych wozów strażackich dofinansowanych przez Unię Europejską  trafi do mazowieckich jednostek OSP. Ponad 253 mln zł z UE w ramach programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza przyznał zarząd województwa.

Jak podkreśla marszałek Adam Struzik, Unia Europejska od lat wspiera mazowieckich strażaków. – W poprzedniej perspektywie druhowie mogli otrzymać środki unijne na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych oraz remonty strażnic. W aktualnej perspektywie kierujemy pieniądze właśnie na wozy strażackie. Wsparcie jest ogromne, bo aż 253 mln zł. To doskonałe ukoronowanie 20-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej i 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Na terenie powiatu żyrardowskiego samochodu trafią do OSP Michałowice, gdzie strażacy sami napisali projekt o dofinansowanie, OSP Mszczonów ze wsparciem burmistrza Józefa Grzegorza Kurka i OSP Kuklówka Zarzeczna ze wsparciem wójt Urszuli Ciężkiej.

Gmina Radziejowice ma ostatnio sporo szczęścia, jeśli chodzi o doposażanie naszych jednostek OSP. Jednostka OSP Kuklówka Zarzeczna, która teraz otrzymała dofinansowanie na ciężki wóz strażacki już wcześniej otrzymała wsparcie na nową remizę strażacką – mówiła Urszula Ciężka, wójt Gminy Radziejowice. – Wydaje mi się, że nasze gminne jednostki są naprawdę dobrze doposażone. Nowe samochody ma już OSP Radziejowice i Korytów. Teraz przyszedł czas na kolejną jednostkę. Oczywiście potrzeby ciągle się pojawiają i jak tylko to będzie możliwe, będziemy wspierać naszych strażaków – dodała wójt.

Back to top button
Skip to content