EdukacjaWażne!Żyrardów

Pierwsza łopata wkopana pod nowe skrzydło „Trójki”

15 lutego Lucjan Krzysztof Chrzanowski, prezydent Żyrardowa wraz z dyrektor Mariolą Mońko, przedstawicielami Rady Miasta i wykonawcy – Grupy Ekoenergia Sp. z o.o., symbolicznym wbiciem szpadla zainaugurowali prace budowlane na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 w Żyrardowie.

To, co do niedawna było sferą marzeń, dzisiaj staje się faktem. To rozbudowa największej szkoły podstawowej, nie tylko w Żyrardowie, ale także w powiecie żyrardowskim. Według deklaracji wykonawcy nowy rok szkolny, kolejne pokolenia uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 mogą zacząć już w nowym budynku – tłumaczył Lucjan Krzysztof Chrzanowski, prezydent Żyrardowa.

Rozpoczynamy dziś ważną inwestycję, która służyć będzie kolejnym pokoleniom żyrardowian. Uczniowie Trójki, największej szkoły w naszym mieście, już w przyszłym roku będą korzystać nie tylko z większego budynku, ale również będą cieszyć się nauką w nowoczesnym obiekcie na miarę XXI wieku” – podsumował prezydent.

W nowej, dobudowanej części szkoły, powstanie m.in. 12 dodatkowych sal lekcyjnych, szatnie oraz świetlica. Następnym krokiem modernizacji SP nr 3 będzie zagospodarowanie terenu wokół budynku.

Przygotowano już projekty, rozpoczęły się prace porządkowe. Za chwilę pojawią się fundamenty. Całkowity koszt przedsięwzięcia szacowany jest na ponad 16,5 mln zł, z czego ponad 70% procent pochodzić będzie z dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Foto: UM w Żyrardowie

Back to top button
Skip to content