Ważne!

Powiatowe Targi Akademickie oraz Edukacyjne

13 kwietnia w Zespole Szkół nr. 1 w Żyrardowie odbyły się Powiatowe Targi akademickie zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Żyrardowie przy współpracy z Akademickimi Inicjatywami. Merytoryczny patronat nad wydarzeniem objęła Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie.

Podczas wydarzenia tegoroczni maturzyści mogli poznać ofertę wielu uczelni oraz dalsze możliwość kształcenia. Zainteresowani porozmawiać mogli również z przedstawicielami Powiatowego Urzędu Pracy w Żyrardowie. Atmosfera podczas targów sprzyjała wymianie informacji i dobrej zabawie. Uczestnicy aktywnie brali udział w konkursach organizowanych przez poszczególne uczelnie i starostwo.

Powiatowi zależy na stwarzaniu możliwości rozwoju młodzieży, dlatego organizujemy Powiatowe Targi Akademickie. Jest to doskonała okazja dla uczniów szkół z terenu powiatu do spotkania przedstawicieli uczelni wyższych i zdobycia inspiracji na drodze do wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej. Podkreślał Starosta Powiatu Żyrardowskiego – Krzysztof Dziwisz.

Podczas organizacji wydarzenia pomyślano również o przyszłych absolwentach szkół podstawowych, dzień późnij 14 kwietnia odbyły się Powiatowe Targi Edukacyjne. Podobnie jak w przypadku dnia poprzedniego tym razem to ósmoklasiści mogli zapoznać się z ofertą szkół średnich.

Back to top button
Skip to content