Ważne!

Obchody 83. Rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

Co roku 1 września w Żyrardowie odbywają się obchody rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. W tym roku przypada 83. rocznica tych wydarzeń. W czwartek przy Pomniku Żołnierzy Września na cmentarzu parafialnym w Żyrardowie w asyście honorowej 38. Sochaczewskiego Dywizjonu Zabezpieczenia Obrony Powietrznej spotkali się samorządowcy i zaproszeni goście, by uczcić pamięć poległych.

1 września to ważna data w historii Polski. 83 lata temu rozpoczęła się II Wojna Światowa, najkrwawszy konflikt zapisany na kartach historii świata. Trzeba o tym pamiętać. Manifestujemy tym samym nasz patriotyzm, oddajemy hołd obrońcom naszej ojczyzny. Odegrało się wiele dramatów, gdy nasi rodacy sprzeciwiali się hitlerowskim oprawcom.

Modlitwę w intencji poległych poprowadził Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia, ks. dziekan Adam Bednarczyk. Zebrane delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem w asyście honorowej 38. Sochaczewskiego Dywizjonu Zabezpieczenia Obrony Powietrznej.

Po uroczystym złożeniu kwiatów pod pomnikiem, odprawiono nabożeństwo rocznicowe. Msza św. w intencji ojczyzny odbyła się w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie.

 

Back to top button
Skip to content