Ważne!

Nastoletni wandale niszczą Park Seniora

Nastoletni wandale niszczą Park Seniora

 

Park seniora to miejsce służące mieszkańcom do wypoczynku i relaksu, korzystają z niego zarówno młodzi jak i starsi. Na terenie parku w otoczeniu natury znajduje się m.in tężnia czy plenerowa siłownia. Mieszkańcy mogą tu również wypożyczyć Żyrardowski Rower Miejski.

Niestety w ostatnim czasie infrastruktura użyteczności publicznej znajdująca się na tym terenie jest nagminnie niszczona.

 

Ostatnie zniszczenia zaobserwować mogliśmy 3 listopada. Zniszczonych pięć ławek, zbita szybka zegara, zniszczona latarnia czy wyrwany z ziemi pojemnik na plastikowe zakrętki.

„W dniu 3.11.2022 r., w Parku Seniora oraz na skwerze przy ul. ks. Ottona Wittenberga wandale zdewastowali ławki oraz inne przedmioty użyteczności publicznej. W sumie kilka sztuk parkowych ławek zostało wyrwanych, a w niektórych połamano deski. Straż miejska zabezpieczyła zapis z monitoringu, w celu wykrycia sprawców, gdzie na podstawie ich rysopisów podjęte zostały dalsze czynności zmierzające do wyciągnięcia wobec ww.  konsekwencji przewidzianych prawem” – dowiadujemy się z Kroniki Straży Miejskiej Żyrardów.

Jak się okazuję nie jest to jednorazowy przypadek. Według anonimowego świadka, który zgłosił się do naszej redakcji, problem ten występuję już od około dwóch miesięcy. Sprawcami natomiast ma być grupa nastolatków odwiedzających park w godzinach wieczornych.

Do Parku Seniora chodzę codziennie, kiedyś spotykałem się tam ze znajomymi. Przez obecną sytuację nie widuję tu już nikogo. Mimo tego, iż tężnia nadal działa, ludzie boją się przesiadywać tam wieczorami. Nieprzyjemnych sytuacji z tymi nastolatkami widziałem już mnóstwo. Nagminnie przewracana jest toaleta TOI-TOI, jak i również niszczone są ławki, obecnie brakuję ich pięciu. Dwukrotnie byłem również świadkiem niszczenia rowerów miejskich. W momencie, kiedy dwie osoby wsiadają na rower, trzecia usiłuje wyrwać go ze stacji. Niszczona jest także roślinność w parku, jakiś czas temu posadzone były tam piękne hortensje, wandale wskakują w nie i wyrywają. Osoby te w często przesiadują na ławkach spożywając alkohol oraz napoje energetyczne. Oczywiście puszki i butelki są dla zabawy rozrzucane, gdzie popadnie, mimo sąsiedztwa koszy na śmieci. Widziałem również sytuację, podczas której ta sama grupa nastolatków rzucała kamieniami w zegar. Obecnie jest on potłuczony, a w środku utknął jeden z tych kamieni. W ostatnim czasie z ziemi wyrwany został pojemnik na nakrętki, a one same rozsypane zostały po całym parku. Młodzież nie oszczędziła także latarni oświetleniowych, wyrywają z nich przewody elektryczne w wyniku czego przestają działać. Pewnego dnia widziałem jak jeden z nich wspiął się na sam czubek tej latarni, reszta z dołu biła mu brawo. W sytuacji, gdy ktoś próbuje zwrócić im uwagę są niezwykle wulgarni. Na miejsce wielokrotnie wzywana była policja oraz straż miejska, ich działania jednak, póki co nie przyniosły żadnych rezultatów. Wandale za każdym razem uciekają, chowają się m.in w pobliskich blokach, w których nie ma domofonu i może tam wejść każdy. – Mówił anonimowy świadek zdarzeń mających miejsce w Parku Seniora.

Back to top button
Skip to content