GospodarkaWażne!

EMKA S.A. z tytułem „Biznes dobry dla Gminy”

20 listopada firma EMKA S.A. otrzymała tytuł „Biznes dobry dla Gminy”. Spółka zainwestowała dziesiątki milionów złotych w budowę nowoczesnego zakładu Instalacja Termicznego Przekształcania Odpadów (ITPO) na Polu Południowym w Kędzierzynie-Koźlu i właśnie za tę inwestycję została nagrodzona w ogólnopolskim rankingu. Nominację do plebiscytu organizowanego przez Polską Agencję Prasową i Serwis Samorządowy PAP zgłosiły władze Kędzierzyna-Koźla.

Ogólnopolski ranking „Biznes dobry dla Gminy” organizowany przez Polską Agencję Prasową i Serwis Samorządowy PAP to inicjatywa, mająca na celu docenianie podmiotów, które mają znaczny wpływ na rozwój lokalnych gospodarek. To także okazja do wskazania przez władze lokalne tych podmiotów, które harmonijnie współpracują z miejscowymi samorządami. Kandydaci, w tym EMKA S.A., zgłaszani są przez same gminy, natomiast laureatów konkursu wybiera specjalna kapituła. Składa się ona z przedstawicieli samorządowców, ale także przedsiębiorców, naukowców oraz redakcji Serwisu Samorządowego PAP.

Pod uwagę brane jest nie tylko tworzenia nowych miejsc pracy, ale także dbałość o stan środowiska naturalnego, działania edukacyjne czy aktywizacja mieszkańców. W tegorocznej edycji konkursu „Biznes dobry dla Gminy” do kapituły napłynęło 228 zgłoszeń, pochodzących z 16 województw. Spośród wszystkich kandydatur wybranych zostało zaledwie 41 laureatów, w tym trzy podmioty, działające na terenie województwa opolskiego. Właśnie w tej trójce laureatów znalazła się EMKA S.A..

Przypomnijmy, że Instalacja Termicznego Przekształcania Odpadów (ITPO) została otwarta w Kędzierzynie-Koźlu 16 września. Od tego czasu EMKA S.A. zdobywa kolejne nagrody i tytuły za swoje działania w kierunku innowacyjności i proekologicznych działań dla społeczeństwa.  W październiku na Forum Inteligentnego Rozwoju prezes firmy EMKA S.A. odebrał Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju 2023 w kategorii Ekoinnowacje. W listopadzie firmie przyznano tytuł EkoSymbol 2023. Nagrodę odebrał Grzegorz Student – projekt menadżer obecny od pierwszego dnia budowy najnowocześniejszej w Polsce instalacji termicznego przekształcania odpadów w Kędzierzynie-Koźlu.

Spółka nie zwalnia tempa, bo właśnie trwają kolejne edycje akcji „Odpad zdasz, drzewko masz!” organizowane w różnych formułach i różnych miastach Polski, które angażują społeczność lokalną w każdym wieku. Najbliższa akcja w Żyrardowie odbędzie się już 15 grudnia od 11:00 do 16:00 w siedzibie firmy Emka S.A. przy ulicy Jaktorowskiej. Tego dnia proekologiczni mieszkańcy otrzymają choinki.

Back to top button
Skip to content