Dla dzieciWażne!

500 maskotek na Dzień Pluszowego Misia

23 listopada w Centrum Kultury w Żyrardowie odbyło się podsumowanie III edycji zbiórki maskotek “Dzień Pluszowego Misia”. Dzięki zaangażowaniu wielu żyrardowskich szkół setki maskotek trafiło do małych pacjentów oddziałów onkologicznych objętych opieką Fundacja Mam Marzenie.

To już kolejna, trzecia edycja akcji „Dzień Pluszowego Misia” organizowanego na terenie Żyrardowa przez dwie nauczycielki– Martę Sołgałę i Katarzynę Bocianowską-Badowską. W większości szkół na terenie miasta odbywała się zbiórka maskotek na rzecz dzieci chorych onkologicznie, które pozostają pod opieką Fundacji Mam Marzenie. 20 listopada zbierane w szkołach pluszaki zostały zawiezione przez nauczycielki i wolontariuszy do oddziału warszawskiego Fundacji.

To już 9 ogólnopolska akcja fundacji. Zebrane pluszaki w szkołach trafiają do siedziby fundacji Mam Marzenie. Następnie wolontariusze pakują zabawki i artykuły plastyczne i przekazujemy je do warszawskich szpitali. W tym roku wspieramy trzy szpitale: Instytut Matki i Dziecka, Szpital  Dziecięcy w Dziekanowie Leśnym oraz Szpital przy ul. Spartańskiej – mówi Anna Onyszkiewicz z Fundacji Mam Marzenie. I choć ogólnym założeniem akcji jest wspieranie małych pacjentów onkologicznych, pluszaki trafią też do innych potrzebujących. – To są też pacjenci z mukowiscydozą. W Instytucie Matki i Dziecka staramy się przekazać maskotki na wszystkie oddziały, na które możemy wejść. W Szpitalu na Spartańskiej jest też niewielki oddział, o którym mało kto wie. Tam jest około 50 pacjentów – dodaje Onyszkiewicz.

W akcję włączyły się:

Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła podstawowa nr 2, Szkoła podstawowa nr 3, Szkoła podstawowa nr 6, Szkoła podstawowa nr 7, Zespół Szkół nr 1 “Elektryk”, Zespół Szkół nr 2 “Włókiennik”, a także: Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie. W transport pluszaków i wolontariuszy włączyła się firma Emka S.A. I choć tegoroczna edycja zbiórki maskotek właśnie dobiegła końca, już dziś możemy mieć pewność, że za rok znów będzie można włączyć się w tę akcję. Fundacja nie ogranicza się jedynie do szkół. Włączyć się może w nią każdy, kto ma taką ochotę.

Zdjęcia:  CK w Żyrardowie i Marta Sołgała

Back to top button
Skip to content