KulturaWażne!

Wernisaż Botanicznego Żyrardowa

7 października żyrardowska Resursa stała się miejscem wyjątkowego wydarzenia kulturalnego jakim był wernisaż wystawy malarskiej zatytułowanej “Botaniczny Żyrardów”. Ta niezwykła ekspozycja była owocem pracy i zaangażowania mieszkańców, którzy wzięli udział w projekcie realizowanym w ramach programu “Dom Kultury+”.

Botaniczny Żyrardów był kolejnym projektem realizowanym w ramach Domu Kultury+. Polegał on na ukazaniu botanicznej strony miasta na płótnie. Mieszkańcom w realizacji projektu pomagała Barbara Rzeczycka – Przewodnik PTTK, która prowadziła botaniczne spacery po Żyrardowie. Podczas tych spotkań nasi artyści mieli okazję nie tylko do odkrywania botanicznych uroków miasta, ale także do uwieczniania ich na płótnie. Wszystkie prace musiały spełnić jeden kluczowy warunek, a mianowicie być wykonane w technice akwareli.

Jesteśmy na wernisażu Botanicznego Żyrardowa, czyli jednym z ostatnich wydarzeń w ramach Domu Kultury+, organizowanych przez Centrum Kultury. Botaniczny Żyrardów jest jednym z pięciu projektów, który przeszedł z inicjatywny Kamili Caraballo Cortes i niewątpliwie był to projekt jakiego jeszcze w naszym mieście nie widzieliśmy. Mam wielką nadzieję, że będzie on kontynuowany o ile chęci naszych artystów na to pozwolą. Powiedziała Monika Rosińska – Opiekunka wystawy.

Wybrane przez uczestników prace zajęły honorowe miejsce na wystawie, której wernisaż odbył się w sobotnie popołudnie w żyrardowskiej Resursie. Wystawa jest doskonałym przykładem tego, jak sztuka może służyć jako narzędzie do odkrywania i doceniania piękna otaczającego nas świata. Projekt ten połączył mieszkańców w poszukiwaniu inspiracji i stworzeniu niezwykłych dzieł sztuki, które przypominają o bogactwie natury w naszym mieście. Technika akwareli, wybrana do tego projektu, jest szczególnie odpowiednia do oddania delikatnych niuansów i piękna natury. Akwarela pozwala na tworzenie prac o subtelnym kolorycie, co doskonale oddaje bogactwo florystyczne Żyrardowa. Światło, cienie i delikatność kształtów – to wszystko można było znaleźć na pracach wystawionych na tej wyjątkowej wystawie.

Back to top button
Skip to content