„Jak zostałam peruwiańską żoną?” – książka Natalii Boniewicz stała się tematem kolejnego spotkania autorskiego w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece w Żyrardowie przy ul. Mostowej. Było to spotkanie o tematyce podróżniczej, podczas którego autorka opowiadała o swoich podróżach w szczególności o Peru.
Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem przybyłych gości biblioteki, a anegdoty z peruwiańskiego życia autorski ożywiały opowieści o tradycjach Ameryki Południowej. Natalia Boniewicz chętnie dzieliła się z czytelnikami swoimi doświadczeniami w Peru. Opowiadała o przeżytych trzęsieniach ziemi, o wszędobylskich psach, które nie były przyjacielsko nastawione do człowieka, o mocnych trunkach o gorzkim posmaku. Zaskoczeniem dla Peruwiańczyków był brak talentu muzycznego autorki, przez co, jak określiła sama Natalia, stała się jeszcze bardziej egzotyczna dla nich samych. I choć ciągle nie pozyskała umiejętności grania na jakimkolwiek instrumencie, nauczyła się robić biżuterię, którą pochwaliła się przed zebranymi słuchaczami.
– To była spontaniczna podróż, w którą wybrałam się z biletem w jedną stronę. Od momentu kiedy podjęłam decyzję o wyjeździe do Peru, do momentu kiedy się tam znalazłam, minęło 3 tygodnie. Języka uczyłam się już na miejscu. Cieszę się, że mogę podzielić się z czytelnikami moimi wrażeniami z tej podróży. Tym co mnie zaskoczyło i zainteresowało – mówiła Natalia Boniewicz.
– W lutym w naszej bibliotece mamy iście egzotyczną atmosferę, a to za sprawą opowieści z Ameryki Południowej. To dzięki często jeszcze nieokiełznanej florze i faunie, ale także kulturze Latynosów. Wszystko to dzięki spotkaniu z Natalią Boniewicz, pisarce i podróżniczce, które poświęciła część swojego życia na poznawaniu tego zakątka świata – mówił Jerzy Naziębło, Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Bibliotece w Żyrardowie.
Natalia Boniewicz to pochodząca z Warszawy, dziennikarka, pisarka i podróżniczka. Od 2 lat mieszka w Żyrardowie. Na swoim koncie ma trzy książki dla dorosłych: „Jak zostałam peruwiańską żoną?”, „Peruwiańska żona została zdradzona” i „Miłość na wariackich papierach”, które wydaje pod swoim nazwiskiem i pseudonimem Mia Słowik. Napisała również jedną książkę dla dzieci pt. „Magiczna podróż Rysia”. Studiowała kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim oraz psychologię w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie, a także starożytną historię, kulturę i archeologię Indii na indyjskim uniwersytecie. Podróżowała m.in. po Turcji, Indiach oraz Ameryce Południowej i prowadziła blog podróżniczy. Była redaktorką anglojęzycznego magazynu z branży bezpieczeństwa w sieci Hakin9, a także dziennikarką czasopisma Wiadomości turystyczne.
Jak zapowiedział Jerzy Naziębło, Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Żyrardowie, było to pierwsze, choć możliwe że nie ostatnie spotkanie z Natalią Boniewicz.