Dla dzieciWydarzeniaŻyrardów

Nie bądź taki, oddaj dla Wojtka pluszaki

Od kilku dni trwa zainicjowana przez przedstawicieli Koła Dużych Rodzin 3+, Roberta Rybickiego oraz Andzelikę Grzelak akcja zbiórki pluszaków, gier planszowych, książek dla dzieci i puzzli z przeznaczeniem na loterię fantową z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na leczenie naszego Żyrardowianina Wojtka Bilińskiego. Wojtek urodził się z wyjątkowo rzadką wadą nogi — hemimelią piszczelową. Wojtek jest po trzech operacjach robionych przez dr Paleya. Jednej w USA i dwóch w Polsce. W tej chwili potrzebuj kolejnej, gdyż Wojtek wciąż rośnie. Jego nóżka wymaga ciągłej korekty, inaczej wszystkie cierpienia i starania pójdą na marne. (więcej o Wojtku i jego chorobie – https://www.siepomaga.pl/wojtek-bilinski https://www.facebook.com/wojtusbilinski)

Niestety kosztorys operacji opiewa na milion zł. Ta kwota dosłownie zapiera dech, ale rodzice Wojtka walczą o szanse dla swojego syna. W tej walce kolejny raz wspiera ich Żyrardowskie Koło Dużych Rodzin 3+.

Takie akcje jak ta,  to nie tylko wsparcie finansowe dla Wojtka, ale też powiększanie środowiska osób wrażliwych na potrzeby innych i pokazanie jak empatyczne  i chętne do niesienia pomocy są duże rodziny, co doskonale wpisuj się w budowanie pozytywnego wizerunku dużych rodzin – podkreślił przewodniczący Koła Robert Rybicki.

Nasza inicjatywa, jak pokazał już bardzo szeroki pozytywny odzew w mediach społecznościowych łączy mieszkańców całego powiatu  wokół troski o chłopca  z naszego Miasta. Jako Koło Dużych Rodzin staramy się nie pozostawać biernymi wobec apelu o wsparcie dla osób, które szczególnie takiego wparcia potrzebują – dodała wiceprzewodnicząca Koła Andzelika Grzelak.

Loteria Fantowa zebranych przedmiotów odbędzie się podczas JARMARKU BOŻONARODZENIOWEGO   „FABRYKA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”    9 – 10 grudnia 2023 | godz. 12:00-20:00 w Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie | ul. Dittricha 18 na którą Koło Dużych Rodzin serdecznie zaprasza. Partnerami wydarzenia jest Fundacja z Miłości do Dziecka i Muzeum Lniarstwa, a swoim patronatem objął ją Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski.

Do Akcji licznie włączyły się miejskie, gminne  i powiatowe szkoły i przedszkola, m.in. Gabilandia, Miejskie Przedszkole nr 5 w Żyrardowie, Miejskie Przedszkole Nr 9 W Żyrardowie, Przedszkole i żłobek “Pozytywka”, Przedszkole Niepubliczne Mini Uniwersytet, Przedszkole Niepubliczne „Kraina Radości” Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Stanisława Staszica w Żyrardowie, Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Mikołaja Reja w Żyrardowie, Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Henryka Sienkiewicza w Żyrardowie, Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Wiskitkach,  Zespół Szkół nr 1 w Żyrardowie – Elektryk, Szkoła Podstawowa im. Jozefa Chełmonskiego w Kuklówce Radziejowickiej oraz wiele, wiele osób dobrej woli.

Jeszcze do końca listopada zalegające gdzieś w szafach, zakamarkach pokoi przedmioty można przynosić w Żyrardowie: Sklep Maja na ul.1-go Maja 84, Friendzone klubokawiarnia ul. Limanowskiego 49A, Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie ul. Moniuszki 15, Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. M. Grzegorzewskiej w Żyrardowie ul. Środkowa 36, Sklep Ziołogród ul.Huliki-Laskowskiego 12, Diabelski Młynek Żyrardów ul. Bohaterów Warszawy 69 lok.U1, Międzyborów:  Sklep ogrodniczy / szkółka roślin ozdobnych “Las” ul. Jagiellońska 8.

Informacja prasowa: Żyrardowskie Koło Dużych Rodzin 3+Dół formularza

Back to top button
Skip to content