FotoreportażPuszcza MariańskaWażne!

Jingle Pets

10 grudnia w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt Fundacji Viva! w Korabiewicach odbyła się świąteczna akcja „Jingle Pets”. To wydarzenie organizowane przez wolontariuszy Fundacja Viva!, która prowadzi schronisko. Podczas kiermaszu można było skosztować wegańskich potraw wigilijnych, kupić ozdób świąteczne, książki, a dla najmłodszych przygotowano kącik z kolorowankami.

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy myślimy o najbardziej potrzebujących. Nie tylko ludziach, ale na uwagę zasługuje również czteronożni. Z tej okazji wolontariusze Fundacji Viva! Zorganizowali wydarzenie w schronisku w Korabiewicach „Jingle Pets”. Była to okazja do spotkania ze wszystkimi, którym los zwierząt nie jest obojętny.

   

– Schronisko prowadzimy od 2012 roku i co roku w nie inwestujemy, by ciągle się rozwijać – Ewelina Jurewicz, koordynator wolontariatu w schronisku w Korabiewicach. – Celem jest rozreklamowanie naszego wolontariatu i zbiórka na codzienne życie naszego schroniska – dodała.

W ramach atrakcji przygotowano stół z wigilijnymi potrawami wegańskimi. Można było zakupić dekoracje śiąteczne, a nawet ubrania z Manufaktury Korabki. Był też kiermasz książek, gdzie każdy mógł nie tylko zakupić książkę, ale też oddać swoje książki i w ten sposób włączyć się w kiermasz. Dla dzieci przygotowano moc atrakcji rękodzielniczych. Miłośnicy czworonogów mogli skorzystać z porad behawiorystki i wziąć udział w warsztacie pierwszej pomocy dla zwierząt. Popularnością cieszyło się również zwiedzanie schroniska.

Zainteresowani pomocą w schronisku w Korabiewicach są mile widziani w szeregach wolontariuszy. Wydarzenie sfinansowane z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018 – 2030

Back to top button
Skip to content