FotoreportażPuszcza MariańskaWażne!

Gminno-Powiatowe Dożynki w Puszczy Mariańskiej

Zarząd Powiatu Żyrardowskiego wraz z gminą Puszcza Mariańska 11 września 2022 roku zorganizowali „Gminno-Powiatowe Dożynki”

O godz. 12:30 rozpoczęła się uroczysta dziękczynna Msza Święta w kościele parafialnym p.w. Św. Michała Archanioła w Puszczy Mariańskiej. Po jej zakończeniu nastąpiło przejście korowodu z chlebem na plac parafialny przez ul. St. Papczyńskiego, gdzie zebranych gości przywitał Wójt Gminy Puszcza Mariańska – Michał Staniak wraz ze Starostą Powiatu Żyrardowskiego – Krzysztofem Dziwiszem, którzy wspólnie podziękowali rolnikom za ich tegoroczny trud pracy. Jest to dla mnie wielki honor móc współorganizować powiatowo- gminne dożynki na terenie gminy Puszcza Mariańska. Święto plonów to podkreślenie ciężkiej pracy na rzecz uzyskania efektu jakim są właśnie plony, które mają wyżywić: rodziny, społeczność i kraj. W imieniu Powiatu Żyrardowskiego chylimy czoła wszystkim rolnikom i osobą pracującym na rzecz wytwarzania żywności, pokarmów oraz tych wszystkich podstawowych dóbr, które potrzebne są naszej społeczności do funkcjonowania. – Mówił Krzysztof Dziwisz Starosta Powiatu Żyrardowskiego.

Następie nastąpiło tradycyjne dzielenie się chlebem. Po zakończeniu części oficjalnej nadszedł czas na przygotowany blok programów artystycznych w wykonaniu: Grzegorza Rogala Music, Natalii Jędrzejewskiej oraz zespołu Słowiany. Na zakończenie przewidziana jest potańcówka przy muzyce zespołu AWERS.

Back to top button
Skip to content