SportWażne!Żyrardów

Żyrardowianki z medalami Mistrzostw Polski

Gabi, Natalka, Nikola i Majka to bokserki z Klub Rocky Żyrardów, które zdobyły złoto i dwa brązy w październiku w Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików w Śremie. Złoto dla Żyrardowa przywiozła Maja Kuran!

13 października Lucjan Krzysztof Chrzanowski, prezydent Żyrardowa spotkał się z zawodniczkami i trenerami, by pogratulować sukcesu! W żyrardowskiej Resursie spotkali się również rodzice zawodniczek i Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Żyrardowie, od której przygoda Klubu Rocky Żyrardów się zaczęła.

– To wielka przyjemnośc pogratulować naszym mistrzyniom! To te dziewczyny na ostatnich mistrzostwach w Śremie zdobyły jeden złoty i dwa brązowe medale. Gratuluje również uczestniczce, która pierwszy raz, reprezentując Klub Sportowy Rocky Żyrardów, miała okazję na tych mistrzostwach wystąpić. To wielka duma dla Żyrardowa, że dziś mogę te gratulacje przekazywać. To jedna z lepszych form promocji naszego miasta i za to dziękuję – mówił prezydent Żyrardowa, Lucjan Krzysztof Chrzanowski.

Trener, Marek Kowalczyk, nie krył dumy z zawodniczek – Jesteśmy bardzo dumni z naszej młodzieży, bo w tym roku znów przywieźliśmy z Mistrzostw Polski trzy medale. To chyba największy sukces w historii Żyrardowa, że podczas jednej imprezy przywiezione były 3 medale – tłumaczył trener.

Same zawodniczki tłumaczyły, że dla nich sport to doskonała odskocznia od codzienności, ale także mają niesłychaną frajdę z faktu, że mierzą się na ringu z chłopakami. – W klubie jesteśmy jak jedna wielka rodzina i można przychodzić do trenera z każdymi problemami. Lubię tam przychodzić – mówiła Gabrysia.

Jedna z zawodniczek, Natalia Cieślak, która przywiozła dla Żyrardowa brązowy medal, boks traktuje jak formę terapii. Stwierdzono u niej autyzm atypowy. Boks to dla niej forma wyrażenie siebie – Boks daje mi poczucie bezpieczeństwa. Od 2 lat trenuję boks. Po pierwszym treningu zakochałam się w tym sporcie – mówiła Natalia.

Trenerzy zapowiadają, że to nie koniec sukcesów dziewcząt. Wierzą, że kolejnym szczeblem będą Mistrzostwa Europy.

Back to top button
Skip to content