FotoreportażKulturaWażne!Żyrardów

XLIV Festiwal Piosenki Harcerskiej

Początek grudnia dla harcerzy okazał się bardzo rozśpiewany. 2 grudnia w Resursie odbył się XLIV Festiwal Piosenki Harcerskiej. Od godzin porannych harcerze z Hufca ZHP Żyrardów śpiewali i grali na różnych instrumentach prezentując swoje umiejętności wokalne.

Festiwal Piosenki Harcerskiej to wieloletnia tradycja. Tylko rok temu nie udało się go zorganizować, choć, jak widać po tegorocznej frekwencji, cieszy się dużą popularnością. W tym roku jury oceniło 33 występy zaprezentowane przez zespoły, solistów i duety. Była to gratka dla harcerskiego ducha, który w naszym regionie wciąż jest żywy.

Tak naprawdę ten konkurs jest co roku. Tylko w zeszłym roku mieliśmy małą przerwę, ale staramy się by jego tradycja wciąż trwała. Tak naprawdę uczestnikami przeglądu są harcerze, uczniowie szkół, szkół muzycznych. Staramy się, by każdy mógł pokazać coś swojego – mówiła Agnieszka Bakalarska, członek kadry Hufca ZHP Żyrardów. – Staramy się tez, by na tych konkursach pojawiła się również kadra, by pokazać, że my nie tylko sprawujemy opiekę nad młodszymi harcerzami, ale przede wszystkim sami w nich uczestniczymy.

Wyniki XLIV Festiwal Piosenki Harcerskiej W kategorii SOLO 6-10 lat: 1. Tosia Bodych – The Tonacja 2. Nadia Kałuża – The Tonacja Wyróżnienie. Maja Sobolewska – The Tonacja

W kategorii SOLO 11+ 1. Emilka Nowecka The Tonacja 2. Dawid Boguszewski The Tonacja 3. Dominika Głośniak The Tonacja

W kategorii ZESPOŁY 6-10 lat 1. The Tonacja Kids 2. The Tonacja Baby

W kategorii ZESPOŁY 11+ 1.The Tonacja Junior 2. The Tonacja Teen

Nagrodę Specjalną przyznano Kasi Wilk (The Tonacja) za najlepszy akompaniament.

Jury w składzie: Sławomir Nalej – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, Justyna Kwiatkowska – dyrektor Niepublicznego Przedszkola Smerfolandia, Karolina Ogrodowska –muzyk, Piotr Rajski – muzyk, gitarzysta oraz Bartosz Polkowski – były harcerz, żeglarz, gitarzysta.

Back to top button
Skip to content