Ważne!Żyrardów

Urzędnik Starostwa zatrzymany przez CBA – Oświadczenie władz Powiatu Żyrardowskiego

Od początku działań nowego Zarządu Powiatu, tj. od jesieni ubiegłego roku, stawiamy na transparentność i uczciwość podejmowanych decyzji. Aby były one trafne i zgodne z prawem uruchomiliśmy kilka miesięcy temu szereg kontroli i audytów wewnętrznych w poszczególnych wydziałach Starostwa.

Tak się złożyło, że w jednym z wydziałów, którego audyt zleciliśmy, swoją kontrolę prowadziło też CBA. W toku postępowania 1 pracownik Wydziału Ochrony Środowiska został zatrzymany. Jednak są to informacje dotyczące śledztwa, którymi dysponuje jedynie CBA.

Wszelkie oficjalne informacje dotyczące śledztwa będziemy przekazywali Państwu na bieżąco. Wszystkie Wydziały Starostwa Powiatowego w Żyrardowie funkcjonują normalnie. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Starosta Powiatu Żyrardowskiego – Krzysztof Dziwisz

Przewodniczący Rady Powiatu Żyrardowskiego – Klaudiusz Stusiński

Pod koniec kwietnia trzy osoby, w tym urzędnik Starostwa Powiatowego w Żyrardowie, zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego na gorącym uczynku. Zatrzymany urzędnik decyzją sądu został aresztowany na dwa miesiące.

Funkcjonariusze CBA w toku czynności uzyskali informacje o procederze korupcyjnym mającym miejsce w Starostwie Powiatowym w Żyrardowie. Czynności śledczych pozwoliły zatrzymać pracownika Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa oraz dwoje przedsiębiorców z Warszawy działających w branży usługowej.
Zatrzymania miały miejsce w siedzibie urzędu, w chwilę po przekazaniu 10 000 zł łapówki. W zamian za pieniądze urzędnik miał zobowiązać się do przygotowania dokumentów, a w konsekwencji pozytywnego rozpatrzenia wniosku o zezwolenie na zbieranie odpadów.

Jednocześnie przeszukano miejsca zamieszkania oraz pracy zatrzymanych. Zgromadzone przez funkcjonariuszy materiały dowodowe zostały przekazane do Prokuratury Okręgowej w Płocku, gdzie zatrzymani usłyszeli zarzuty korupcyjne. Zatrzymany urzędnik decyzją sądu został aresztowany na dwa miesiące.

Back to top button
Skip to content