Radziejowice

Trwa XII Letni Festiwal im. Jerzego Waldorffa

Każdego festiwalowego dnia miłośnicy muzyki doświadczą instrumentalnych popisów w różnorodnym stylu. Wczoraj miał miejsce Dzień drugi festiwalu – Sentymentalny. 

 

Pierwszy występ rozpoczął się o godzinie 18.00 w Nowym Domu Sztuki. Na scenie zagrał duet, który współpracuje ze sobą od roku. Efekty tej pracy objawiły się w wyśmienitym koncercie na skrzypce i fortepian. Karolina Podorska oraz Mateusz „Słowik” Słowikowski dali popis wirtuozowski. Muzycy zagrali utwory wymagające, takie, jak Allegro de sonate op. 2 Henryka Wieniawskiego i Józefa Wieniawskiego, Sonatę skrzypcową a-moll Posthume, Maurice Ravela, czy Revérie D-dur op. 6 nr 1 Emila Młynarskiego. Publiczność została zahipnotyzowana piękną melodią i ekspresją młodych artystów. Koncert realizowany we współpracy z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca.

Natomiast o godzinie 21.00 rozpoczął się transmitowany na żywo w RDC występ Piotr Baron Quintet. W programie znalazły się Jazzowe aranżacje utworów Zbigniewa Wodeckiego. Publiczność usłyszała wyjątkowe wykonanie utworów wybitnie uzdolnionego polskiego muzyka, ale także zapoznała się z muzyczną drogą, jaką podążał Wodecki. Nie zabrakło czasu na anegdoty o Zbigniewie Wodeckim.

Pomysł na płytę zrodził się z tego, że spędzaliśmy ze Zbyszkiem dużo czasu, Kiedyś jechałem autem w lewo, Zbyszek jechał w prawo – to był okres kiedy koncertowaliśmy razem często. Zadzwoniłem do niego i powiedziałem, że musimy nagrać Jazzową płytę, nagramy jego piosenki. Zbyszek bardzo się zapalił do tego pomysłu. Niestety wkrótce okazało się, że razem już tej płyty nie nagramy. Ta tęsknota sprawiła, że nagraliśmy tę płytę bez Zbyszka – opowiada saksofonista Piotr Baron.

Dzisiaj (28 czerwca 2021) jest trzeci dzień festiwalu – Muzyka Świata. Zachęcamy do zapoznania się z programem pozostałych dni koncertu. Dostępne są jeszcze miejsca na wydarzenie. Pełen harmonogram imprezy znajduje się tutaj.

Jak dokonać rezerwacji?

Koncerty poprowadzi Jerzy Kisielewski. Wstęp jest wolny na wszystkie wydarzenia festiwalowe. Organizatorem tej uznanej imprezy artystycznej jest Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach. Rezerwacja miejsc: rezerwacje@palacradziejowice.pl, tel. 46 857 71 75
W koncertach mogą uczestniczyć osoby, które zgłosiły chęć udziału i otrzymały potwierdzenie rezerwacji. Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych organizowanych przez Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach dostępny jest na www.palacradziejowice.pl/zasady/

Back to top button
Skip to content