Dla dzieciRadziejowice

Dni Adamowa

W sobotę 30 lipca na placu sołeckim w Adamowie, mimo deszczu odbył się ,,Dzień Adamowa z historią w tle”, a dzieci, młodzież jak i dorośli świetnie bawili się uczestnicząc w konkursie z wiedzy o Adamowie czy turnieju szachowym o Puchar Jana Siwica.

Turniej szachowy został rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych, do lat 18 i 18+.Pierwszą kategorię wygrał Michał, zaś drugą pan Andrzej.

Nie obyło się również bez lekcji nauki szachów. Za całość odpowiedzialny był p. Rafał Daniszewski z UKS Szachowa Dwójka.

W konkursie ze znajomości historii Adamowa, w kategorii dzieci bezkonkurencyjny był Tymon, z którym nikt nie miał szans. Wśród młodzieży zwycięzcą został Szymon, drugie miejsce zajęła Ania, trzecie Kuba. Zwycięzców można było nagrodzić dzięki Gminie Radziejowice, która ufundowała okazjonalne puchary oraz statuetkę. Wręczyła je obecna na wydarzeniu Wójt Urszula Ciężka. Pani Wójt w krótkim przemówieniu powiedziała, że ma nadzieję iż inne wsie pójdą śladem Adamowa i w taki sam ciekawy sposób przekażą młodszemu pokoleniu historię swoich okolic.

Back to top button
Skip to content