Radziejowice

Polskie Stronnictwo Ludowe na opłatku w Radziejowicach

12 grudnia w Radziejowicach na spotkaniu opłatkowym zebrali się „ludowcy”, by wspólnie podsumować mijający rok, a także celebrować 20-lecie Adama Struzika na stanowisku Marszałka Województwa Mazowieckiego. 

Spotkanie świąteczne członków i przyjaciół Polskiego Stronnictwa Ludowego w Radziejowicach rozpoczęło się od mszy świętej w kościele pw. Świętego Kazimierza. Gospodarzem i organizatorem spotkania opłatkowego był Kazimierz Drążkiewicz, Honorowy Prezes Zarządu Powiatowego PSL w Żyrardowie. 

Jak każde spotkanie okołoświąteczne, również ludowcy potraktowali jako możliwość do wymiany życzeń, ale również rozmów na temat planów na kolejny rok i podsumowania tego, co udało się zrealizować w roku. 

– To nasza tradycja. Co roku spotykamy się na opłatku PSL. W tym roku spotkaliśmy się w ograniczonym gronie. To możliwość do tego, by wspólnie połamać się opłatkiem, ale też by porozmawiać o sprawach najważniejszych dla Polskiego Stronnictwa Ludowego – mówił Kazimierz Drążkiewicz. 

Rok 2021 był ważny szczególnie dla Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, który 10 grudnia celebrował swoje 20-lecie na tym stanowisku. – Cieszę się, że możemy rozmawiać o planach dla Gminy Radziejowice i całego naszego województwa – mówił Adam Struzik. – Dla mnie to czas wielu podsumowań. Rok 2021 był trudny i skupiony w znacznej mierze na walce z pandemią, w którą my jako Mazowsze usiłowaliśmy pomóc jak to tylko było możliwe. Udało nam się objąć wsparciem 70 szpitali i 5 stacji pogotowia ratunkowego. Przeznaczyliśmy na to pół miliarda złotych. To olbrzymie kwoty. Jednak mimo pandemii mamy też swoje sukcesy i jednym z największych jest dla mnie wynegocjowanie znaczących środków pomocowych z Unii Europejskiej – podsumowywał Marszałek Województwa Mazowieckiego. 

Na spotkaniu wigilijnym obecna była również Wójt Gminy Radziejowice Urszula Ciężka, która nie kryła, że rok 2021 był ciężkim czasem dla urzędu i wierzy, że sytuacja ustabilizuje się w roku 2022. – Myślę, że grudzień jest takim wyjątkowym miesiącem, podczas którego możemy spotykać się z różnymi grupami społecznymi. Te spotkania są dość okrojone pod kątem liczebności, ale ciągle potrzebujemy jako samorządowcy tego kontaktu z mieszkańcami – mówiła Urszula Ciężka. – To był bardzo trudny rok, był przeplatany z czasem pandemii. W urzędach, szkołach i przedszkolach mieliśmy momenty, kiedy musieliśmy pracować w okrojonym składzie lub na kwarantannie. Brakowało nam pracowników, musieliśmy poszukiwać zastępstw. Pod tym kątem cieszę się, że ten rok się kończy. Ale były też dobre momenty. Otrzymaliśmy dofinansowanie z Polskiego Ładu dla OSP w Kuklówce, z czego się bardzo cieszę. Będziemy budować dla druhów strażnice. Drugim projektem jest wsparcie na modernizację stacji uzdatniania wody w Radziejowicach. Studnia jest z lat 60., więc bałam się, że dojdzie do momentu, kiedy Radziejowice zostaną bez wody – podsumowuje Wójt Gminy Radziejowice. 

Back to top button
Skip to content