EdukacjaŻyrardów

Opuścili mury “Czerwoniaka”

29 kwietnia Centrum Kultury w Żyrardowie zostało zdominowane przez 129 uczniów czerwoniaka, tegorocznych maturzystów, którzy przystąpili do oficjalnego pożegnania z liceum. Tak ważna chwila wymagała wyjątkowej oprawy i wyjątkowych gości.

Tegoroczni maturzyści nie mieli łatwej edukacji w szkole średniej. Za nimi pandemia, nauka zdalna, a także wojna na Ukrainie. Mimo to początek maja okazał się czasem wielkiej próby – egzaminów dojrzałości, którym muszą sprostać, walcząc o swoją przyszłość.

Zanim jednak zasiedli w ławkach do matur, swoje szkolne ławy przyszło im pożegnać podczas oficjalnego zakończenia roku w Centrum Kultury w Żyrardowie. Nie brakowało ciepłych słów, gratulacji i życzeń powodzenia na dalszej drodze edukacji od zaproszonych gości, a podczas tak wyjątkowego wydarzenia nie mogło zabraknąć prezydenta Lucjana Krzysztofa Chrznoawksiego, wiceprezydenta Adama Lemiesza, Dyrektor Wydziału Edukacji Urszuli Wieczorkiewicz-Tkacz i dumnych rodziców.

Podczas uroczystości wręczono absolwentom nagrody i wyróżnienia za wybitne osiągnięcia w nauce, czynny udział w zawodach, olimpiadach i konkursach, aktywną działalność w kołach zainteresowań, teatrze, zespole. – To właśnie dziś kończy się najpiękniejszy etap waszego życia, do którego często będziecie wracać myślami – mówiła Dyrektor LO im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie, Beata Stawicka. – Teraz czeka na was długo wyczekiwana dorosłość, życie na własny rachunek, ponoszenie konsekwencji za podjęte decyzje – dodała Dyrektor.

Uczniów pożegnali ich wychowawcy, nauczyciele na czele z Sławomirem Maszewskim, który prowadził całą uroczystość. Na koniec kolegów pożegnali członkowie zespołu „The Reds” wyjątkowo klimatycznym koncertem.

4 maja maturzyści zasiedli do jednego z najważniejszych egzaminów w swoim życiu.

Back to top button
Skip to content