Dla dzieciEdukacjaWażne!

Nowe przedszkole gotowe

Przestronne, słoneczne, kolorowe – słowem komfortowe i przyjazne dzieciom. Nowe przedszkole przy ul. ks. Brzóski przyjmie maluchów od nowego roku szkolnego. Zakończyły się już prace wewnątrz nowo wybudowanego obiektu. Pozostało jeszcze tylko zagospodarowanie terenu wokół przedszkola.

– Jestem przekonany, że przedszkolaki polubią to miejsce – mówi Prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski. – Mam nadzieję, że dzięki niemu, w grupie rówieśniczej, z ciekawością będą badać i poznawać otaczający nas świat.

Nowo powstały budynek pełnić będzie funkcje 8-oddziałowego nowoczesnego przedszkola dla 200 dzieci. Przewiduje się stworzenie w nim grup dla dzieci w wieku 3, 4 i 5 lat.

Wykonano 8 komfortowych sal wraz z węzłami sanitarnymi, dwie duże sale widowiskowe, zespół szatni, część administracyjną a także pomieszczenia do przygotowania posiłków, w tym przestronna kuchnia. Powierzchnia wszystkich pomieszczeń to 1.791,99 m2.

Wnętrza upiększają zamontowane na ścianach fototapety z animacjami, a także wkomponowane w nie kwiaty lnu, nawiązujące do lniarskich tradycji miasta. Jedna ze ścian szczególnie przypadnie maluchom do gustu, bowiem będą mogły po niej pisać i rysować.

Wykonano także ogrodzenie całego terenu oraz niezbędne oświetlenie dla parkingu
i placów zabaw.

Niebawem rozpoczną się prace wokół budynku. Wybudowany zostanie parking, powstaną chodniki i dojścia do budynku oraz dwa place zabaw. Pojawią się też liczne drzewa i krzewy oraz elementy małej architektury. Dodatkowo planowany jest remont części ulic okalających cały teren. Całość inwestycji to koszt ponad 10 mln zł.

Back to top button
Skip to content