FotoreportażWażne!Żyrardów

Miejska Wigilia pełna ciepłych życzeń

17 grudnia w Muzeum Lniarstwa odbyła się Miejska Wigilia. To tradycyjne wydarzenie, które co roku przyciąga tłumy. Tego dnia mieszkańcy mogą połamać się opłatkiem i skosztować pysznych wigilijnych dań. Tego dnia nie zabrakło również kolędowania i ciepłych życzeń dla mieszkańców od prezydenta Żyrardowa Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego i Przewodniczącego Rady Miasta Ryszarda Mirgosa.

Wigilia rozpoczęła się przekazaniem przez harcerzy z Hufca ZHP Żyrardów im. Harcerzy Młodego Lasu Betlejemskiego Światła Pokoju. Następnie wspólną modlitwę poprowadził ksiądz dziekan Adam Bednarczyk. Opłatek wśród mieszkańców rozdawał prezydent z żoną, zastępca prezydenta i miejscy radni.

– To już kolejna Wigilia Miejska w pięknych klimatach Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie. Tu czuje się magię tych świąt. Połamaliśmy się opłatkiem z mieszkańcami, skosztowaliśmy wigilijnych potraw – mówił prezydent Żyrardowa, Lucjan Krzysztof Chrzanowski. – Każda Wigilia jest inna, ale z każdym rokiem Wigilia cieszy się większą popularnością wśród mieszkańców Żyrardowa. Mieszkańcy lubią się spotykać i łamać opłatkiem. Ogromnie cieszą mnie takie wydarzenia, bo to szczególny czas. Głęboko wierzę, że wszystkie życzenia, które w okresie przedświątecznym do nas spływają, spełnią się – dodał prezydent.

Muzeum Lniarstwa lśni milionem gwiazd od czasu Jarmarku Bożonarodzeniowego. Ta piękna atmosfera stała się wyjątkowym tłem dla Wigilii Miejskiej. Piękno tego wydarzenia to mnóstwo ciepłych świątecznych życzeń, które gwarnie niosły się po pofabrycznych halach. Tę magiczną atmosferę podkreślały kolędy w wykonaniu podopiecznych Centrum Kultury w Żyrardowie Bożeny Szczepańskiej, Zosi Żaboklickiej i Katarzyny Kuźmińskiej prowadzonych przez Macieja Klocińskiego. Dalsza część koncertu to występ zespołu Justyny Królak w świątecznych aranżach.

                

 

Back to top button
Skip to content