EdukacjaŻyrardów

Kolejny rocznik pierwszoklasistów pasowany

25 października w Zespole Szkół nr 2 w Żyrardowie odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Tego dnia sala gimnastyczna przybrała patriotyczne barwy. Ślubowanie na sztandar szkoły odbyło się w kameralnym gronie uczniów i nauczycieli szkoły, a także członka zarządu powiatu żyrardowskiego, Stanisława Naleja.

Tego dnia atmosfera w Zespole Szkół nr 2 była podniosła. Uczniowie klas pierwszych przybrali galowe stroje, by móc wejść oficjalnie w społeczność szkolną. Na tym poziomie edukacji nie ma już szkolnych wierszyków i śpiewania uroczych piosenek, co nie oznacza, że taka uroczystość jest mniej doniosła. Ślubowanie na sztandar szkoły zawsze jest ważnym przeżyciem.

Niestety w tym ważnym dniu z powodów zdrowotnych nie mogła uczestniczyć dyrektor ZS nr 2, Jolanta Walczak, która zostawiła list dla uczniów:

„(…) Mam nadzieję, że po prawie dwóch miesiącach, które minęły od rozpoczęcia roku szkolnego, możecie powiedzieć, że dobrze się tu czujecie, że przyzwyczailiście się do nauczycieli, koleżanek i kolegów” – napisała do uczniów Jolanta Walczak.

Nowych uczniów powitał również Samorząd Szkolny, a życzenia sukcesów w nauce złożył Stanisław Nalej, członek zarządu powiatu żyrardowskiego.

Wychowawstwo nad pierwszymi klasami sprawują: 1 LA – Małgorzata Borzenc-Zambrzycka, 1 LP – Anna Wawrzyniak, 1 LS – Paweł Małecki.

Back to top button
Skip to content