Ważne!Zalew ŻyrardowskiŻyrardów

Kąpielisko nad Zalewem Żyrardowskim już otwarte!

Upragniona piękna pogoda w końcu dotarła do Powiatu Żyrardowskiego. Dodatkowo humor może poprawić fakt, że w miniony weekend Spółka AQUA oficjalnie rozpoczęła sezon letni nad kąpieliskiem.

Weekend w Polsce zapowiada się na naprawdę upalny. Jeżeli wierzyć prognozie pogody, możemy spodziewać się żaru z nieba.

Zalew Żyrardowski jest jednym z największych zbiorników wodnych w naszym regionie. Żyrardowskie kąpielisko to strefa relaksu i aktywności fizycznej. Po długiej zimie z przyjemnością mieszkańcy powiatu będą wylegiwać się na ciepłej plaży. Warto pamiętać o stosowaniu odpowiedniego zabezpieczenia skóry filtrami SPF oraz odpowiednim nawodnieniu. Plażowicze pragnący odrobiny ruchu mogą wypożyczyć kajaki i rowery wodne. Ponadto molo ze strefą relaksu i możliwością spożycia posiłku przy stoliku.

Jak informuje Urząd Miasta Żyrardowa – Do dyspozycji plażowiczów jest rozległa piaszczysta plaża. Jest też teren trawiasty wyposażony w hamaki i drewniane altanki, strzeżone kąpieliska, pomost, taras widokowy, punkt gastronomiczny, jak również wielofunkcyjne boiska piaszczyste, plac zabaw i siłownia zewnętrzna.

Kąpielisko jest czynne codziennie od godziny 10.00 do 20.00. Sprzęt wodny można wypożyczać w godzinach 10.00 – 19.00. Za wstęp na teren kąpieliska oraz korzystanie z parkingu nie jest pobierana opłata. Nad Zalew Żyrardowski można dojechać także autobusem i miejskim rowerem.

Back to top button
Skip to content