Ważne!Żyrardów

Dzień pracownika socjalnego

21 listopada przypada Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji prezydent Żyrardowa, Lucjan Krzysztof Chrzanowski spotkał się z pracownikami Centrum Usług Społecznych i placówek współpracujących i zaprzyjaźnionych jednostek w Resursie. Wcześniej Lucjan Krzysztof Chrzanowski i Adam Lemiesz odwiedzili placówki instytucje pomocy społecznej, by osobiście podziękować pracownikom za ich wsparcie i opiekę dla mieszkańców Żyrardowa.

Spotkanie w Resursie było podsumowaniem całorocznej pracy pracowników socjalnych z Żyrardowa i okolic. Na zaproszenie Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego, prezydenta Żyrardowa stawili się pracownicy Centrum Usług Społecznych, Powiatowego Centrum Pomocy rodzinie, DPS przy ul. Limanowskiego, DPS przy ul. Sosabowskiego, Przestrzeni Seniora, Powiatowego Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Środowiskowego Domu Samopomocy „Skrzydła”, Warsztatu Terapii Zajęciowej przy MUSI Novum. Wszyscy zebrani otrzymali kwiaty i podziękowania.

– To bardzo ważny dzień i jeszcze raz dziękuję wszystkim pracownikom Centrum Usług Społecznych  z panią dyrektor na czele, wszystkim pracownikom zaprzyjaźnionych placówek, domów pomocy społecznej położonych na terenie Żyrardowa, gdzie w większości przebywają mieszkańcy naszego miasta – mówił prezydent Żyrardowa, Lucjan Krzysztof Chrzanowski. – Dziękuję wszystkim tym, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka. Życzę dużo zdrowia w tej codziennej trudnej pracy, dużo zadowolenia i satysfakcji z tego, co ci wszyscy pracownicy pomocy społecznej robią. Jestem dumny, że mam przy sobie tak wspaniały zespół ludzi. Ludzi czułych na potrzeby drugiego człowieka. Pełnych empatii, zrozumienia, szacunku. To naprawdę ważne – dodał prezydent.

Spotkanie wzbogacił mini recital Arlety Królak, zwyciężczyni 11. Edycji Festiwalu Śpiewających Siątek w 2022 roku.

 

Back to top button
Skip to content