MszczonówNa sygnale!Ważne!Żyrardów

Działania Straży Pożarnej

We wtorek 26 lipca ok godz. 01:15 w miejscowości Guzów strażacy gasili pożar nieużytkowanej chlewni. W budynku nie było zwierząt. Gaszenie pożaru trwało niemal trzy godziny, a akcję utrudniały gruz i zarośla, które otaczają budynek. Pożar zniszczył ok ¼ opuszczonej chlewni. W akcji ratowniczej brali udział strażacy z JRG Żyrardów, OSP Guzów oraz OSP Wiskitki.

W środę 28  lipca ok godz. 10:40 strażacy z JRG Żyrardów zostatali wezwani do Żyrardowa na ul. Środkową, gdzie doszło do pożaru w piwnicy budynku wielorodzinnego. Pożar spowodował zadymienie w piwnicy oraz na klatce schodowej. Strażacy dotarli do zadymionego pomieszczenia i ugasili palące się śmieci i przewietrzyli cały budynek.

W sobotę 30 lipca ok godz. 17:08 w Mszczonowie na drodze S8 doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego. Pojazd wpadł do rowu i przewrócił się na dach.  Podróżujące nim osoby samodzielnie wydostały się na zewnątrz, a pierwszej pomocy udzielił im zespół ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli pojazd i zamknęli dopływ gazu ze zbiornika LPG. Ruch na drodze odbywał się płynnie pomimo wypadku. W akcji ratowniczej brali udział strażacy z JRG Żyrardów oraz OSP Mszczonów.

W niedzielę 31 lipca ok godziny 7:56 w miejscowości Gurba doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego. Pojazd opuścił pas ruchu, zjechał do rowu i przewrócił się na bok. Kierujący pojazdem nie doznał żadnych obrażeń i samodzielnie wydostał się z kabiny jeszcze przed przyjazd zastępu straży. Ruch na drodze został czasowo zatrzymany, do czasu usunięcia przez strażaków ziemi wyrzuconej na jezdnię. W akcji ratowniczej brali udział strażacy z JRG Żyrardów oraz OSP Mszczonów.

Back to top button
Skip to content