Puszcza Mariańska

Bieg po karmę

Bieg po karmę
Jeśli kochasz zwierzęta – weź udział w BIEGU PO KARMĘ.
Jeśli kochasz biegać – weź udział w BIEGU PO KARMĘ.
Jeśli nie lubisz biegać, ale masz wielkie serce dla zwierząt – weź udział w BIEGU PO KARMĘ.
Jeśli kochasz zwierzęta, kochasz biegać, kochasz pomagać – tym bardziej weź udział w BIEGU PO KARMĘ.

BIEG PO KARMĘ – tak Schronisko dla zwierząt w Korabiewicach (gmina Puszcza Mariańska, powiat żyrardowski) nazwała charytatywny bieg, który odbędzie się 15 października. Zapisy już trwają https://time-sport.pl/bieg/7848

– W nazwie biegu zawiera się, to co najważniejsze – mówi Karolina Wiewiórkowska, szefowa Schroniska. – W Korabkach mieszka ponad 400 zwierząt, prawie 200 to psy. Ale także koty, krowy, konie, świnie, owce, kozy, kury, gęsi, lisy i jenoty. Nasze potrzeby są ogromne. Szukamy wciąż nowych sposobów na zbieranie funduszy. Cały dochód z pakietów startowych Biegu po karmę przeznaczymy na karmę dla zwierząt, głównie psów. To okazja żeby nam pomoc, ale także zdrowo spędzić wolny czas.

– Ale nazwa biegu – dopowiada Katarzyna Mastalerz, pomysłodawczyni imprezy – ma też wymiar symboliczny. Wierzymy, że karma wraca. W tym wypadku będzie to tylko dobra karma.
Kup pakiet, pobiegnij dla zwierząt. Nic nie stracisz, a możesz tylko zyskać. Zdrowie, wdzięczność, atrakcyjnie spędzony czas. Bo poza biegiem, planujemy jeszcze sporo atrakcji. Ale o tym później.
Bieg odbędzie się 15 października. Trwa ostateczne ustalanie tras. Będą pakiety startowe, medale, pomiar czasu, nagrody w kategorii OPEN i wiekowych. Można biec na dwóch dystansach.
Szybki Chart – 5 km i Hyży Husky – 10 km. Limity czasowe zostały pomyślane tak, że bieg ukończy każdy, truchtem, albo marszem. PYSK BIEGU, pies, który patrzy na nas z plakatów, to jeden ze schroniskowych psów, uroczy OLE, najbardziej uszasty pies w schronisku.

Czeka na adopcję

A organizatorzy biegu szukają również osób i firm, które chciałyby wesprzeć inicjatywę. Kontakt: katarzyna.m@viva.home.pl lub 502 555 516

„Życie Powiatu Żyrardowskiego” zostało
patronem medialnym imprezy.
Do zobaczenia na BIEGU PO KARMĘ!
Autor: Katarzyna Mastalerz, Fundacja VIVA!

 

Back to top button
Skip to content