Puszcza Mariańska

Wakacje z MRIES

Dzięki działalności organizacji MRIES – Mariański Ruch Inicjatyw Społecznych w tym roku najmłodsi mieszkańcy Puszczy Mariańskiej i okolic mogą liczyć na niezapomniane zajęcia edukacyjno-rekreacyjne w tym m.in. filcowanie, lepienie z gliny, tworzenie biżuterii oraz inne wszelkiego rodzaju zajęcia plastyczne. 

„Kreatywne Wakacje” odbywają się trzy razy w tygodniu: poniedziałek, środa i piątek, najczęściej w Miejskim Domu Kultury. Co ważne zajęcia są bezpłatne i rodzice nie ponoszą żadnych kosztów.

Miejsca na terminy zostały wyczerpane po 30 minutach od ogłoszenia inicjatywy. Lista rezerwowa jest bardzo długa. W każdych zajęciach uczestniczy około 20 dzieci a warsztaty będą trwać do końca wakacji. 

Zajęcia nie mogłaby odbyć się bez ogromnego wsparcia wolontariuszy. W akcję „Kreatywne Wakacje” włączyły się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminna Biblioteka Publiczna, OSP Michałowice czy Posterunek Policji w Puszczy Mariańskiej, który pomógł zorganizować plenerową grę wielkoformatową. Podczas zabawy dzieciaki poznawały zasady ruchu drogowego oraz uzyskiwały cenne informacje na temat bezpieczeństwa. Szczególne zainteresowanie wzbudziły elementy wyposażenia mundurowych oraz radiowozów.

 

Back to top button
Skip to content