Ważne!Żyrardów

Będą zmiany w komunikacji miejskiej

Od 20 listopada zgodnie z sugestiami mieszkańców, wprowadzane będą zmiany w komunikacji miejskiej. Po ostatnich zmianach w rozkładzie jazdy autobusów miejskich wielu mieszkańców zgłaszało  swoje niezadowolenie wobec proponowanych połączeń. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, prezydent postanowił dokonać kolejnej zmiany. Ma być więcej połączeń na trasie Osiedle Żeromskiego – PKP i Osiedle Wschód – PKP. A już od 1 lutego 2024 roku posiadacze Żyrardowskiej Karty Mieszkańca będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej.

 

Niezadowolenie mieszkańców wynikające z nowego rozkładu jazdy dotarło do prezydenta Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego – Wsłuchując się w liczne glosy, prośby i petycje, podjąłem decyzję, że najdalej od 20 listopada zmienię rozkład jazdy autobusów miejskich w Żyrardowie. Przywrócimy ten rozkład, który funkcjonował do 16 października z pewnymi modyfikacjami w celu zapewniania zwiększenia kursów autobusów z dwóch największych osiedli (Żeromskiego i Wschód) do dworca PKP – mówił prezydent.

W ciągu tygodnia zostaną również wykorzystane autobusy o napędzie elektrycznym. Miasto złożyło również stosowny wniosek do Zarządu Powiatu Żyrardowskiego o objęcie dofinansowaniem linii autobusowych przebiegających przez Miasto Żyrardów dla autobusów dojeżdzających do Wiskitek, Jaktorowa i Radziejowic. Pozyskanie takiej dotacji ma starosta ubiegając się o dofinansowanie od wojewody mazowieckiego. O tym czy uda się dofinansować takie połączenia przekonamy się już niebawem, bo decyzja musi zapaść do 10 listopada. Jeśli dotacja ostanie przyznana, wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2024.

Jednocześnie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Prezydent Żyrardowa zainicjował wprowadzenie bezpłatnych przejazdów autobusowych na terenie miasta dla posiadaczy Żyrardowskiej Karty Mieszkańca. – Bez względu na to, w jaki autobus wsiądziemy, czy on będzie zeroemisyjny czy normalny spalinowy, posiadając Żyrardowską Kartę Mieszkańca od 1 lutego 2024 roku, pojedziemy nim za darmo – podsumował prezydent, Lucjan Krzysztof Chrzanowski.

Warto przypomnieć, że już teraz korzystając z przejazdu autobusami elektrycznymi, mieszkańcy mają możliwość przejazdu za darmo.

 

Back to top button
Skip to content