Kultura

Urszula Chocyk w 67. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

22 maja 2022 roku w Dzielnicowym Ośrodku Kultury na warszawskim Ursynowie odbyły się wojewódzkie eliminacje 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, organizowanego przez Towarzystwo Kultury Teatralnej.

Jury w składzie: Jan Zdziarski – przewodniczący, Michał Kurek – aktor, absolwent Akademii Teatralnej w Krakowie, Grzegorz Reszka – reżyser, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie – wysłuchało 3 prezentacje w kategorii poezji śpiewanej, 1 w kategorii teatrów jednego aktora, 5 prezentacji recytatorów dorosłych i 32 recytatorów w kategorii szkół podstawowych.

Spośród tak licznego grona jury wyłoniło dwie pierwsze nagrody w turnieju recytatorskim, które otrzymały kwalifikacje do ETAPU OGÓLNOPOLSKIEGO w Ostrołęce. II nagrodę otrzymała Urszula Chocyk. Urszula reprezentowała Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie i została przygotowana przez Panią Ewę Szklarską. Wychowanka wykonała dwa utwory, fragment prozy ,,Muchy do ludzi” Sławomira Mrożka oraz wiersz „Odłamałam gałąź miłości” Haliny Poświatowskiej. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Informacja prasowa Młodzieżowy Dom Kultury

Back to top button
Skip to content