KulturaRadziejowice

Przygotowania do Konkursu Chopinowskiego w Radziejowicach

Od 16 sierpnia w Szkole Podstawowej im. Władysława Rdzanowskiego w Radziejowicach w ramach współpracy z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina zagoszczą uczestnicy tegorocznego Konkursu Chopinowskiego. Przygotowania uczestników to doskonały pretekst do poszerzania wiedzy dzieci i młodzieży o polskim kompozytorze.

Tegoroczny konkurs chopinowski odbędzie się od 2 do 23 października 2021 roku w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Ze względu na pandemię COVID-19 XVIII edycja konkursu została przesunięta na rok 2021. W tym roku do głównego konkursu zakwalifikowało się 16 Polaków. W ramach wieloletniej współpracy w Szkole Podstawowej im. Władysława Rdzanowskiego w Radziejowicach odbędą się przygotowania 5 uczestników do głównego konkursu.

– Nasza współpraca z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina się rozwija. Jestem przeszczęśliwa, że na mocy właśnie uzgodnionego porozumienia, będą realizowane nowe fantastyczne projekty, które bez wątpienia stanowić będą wartościową inwestycję w rozwój naszych dzieci i dla wielu melomanów w naszej społeczności szkolnej i mieszkańców Gminy Radziejowice będą prawdziwą ucztą dla muzycznego podniebienia – mówi Żaneta Wesołowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Rdzanowskiego w Radziejowicach.

Porozumienie między szkołą a Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina obejmuje również propozycje dla uczniów radziejowickiej szkoły. I tak w klasach 1-3 będzie realizowany projekt Frycek Nasz Kumpel od Muzyki, którego zadaniem będzie przybliżenie dzieciom postaci kompozytora z perspektywy rówieśnika. Starsi uczniowie będą mieli szansę zmierzyć się w konkursie na temat wiedzy i twórczości Fryderyka Chopina, a także na temat samego Konkursu Chopinowskiego.

Największą atrakcją stałej współpracy będzie z pewnością koncert chopinowski, który odbędzie się jesienią tego roku.

Back to top button
Skip to content