Kultura

Przedstaw na fotografii historię Strajku Szpularek z 1883

Wciel się w postać szpularki, zrób sobie zdjęcie oraz wygraj nagrodę! Wystartował właśnie konkurs fotograficzny dla miłośników lokalnej historii, który skierowany jest do osób indywidualnych, jak i grup znajomych czy rodzin, którzy chcieliby w aktywny sposób wziąć udział w zabawie. Konkurs polega na przygotowaniu stylizacji dawnego robotnika i uwiecznieniu siebie na zdjęciu w niecodziennej dotychczas odsłonie nawiązującej do wydarzenia Strajku Szpularek z 1883 roku. Zgłoszenia do konkursu można wysyłać do 30 września 2021 roku. Stowarzyszenie Fabryka Feniksa rozpoczęło tym samym projekt, który pozwoli nam ponownie przybliżyć historię tego największego zdarzenia w historii Żyrardowa.

Osoby chętne do udziału w konkursie muszą przesłać swoje zgłoszenie do udziału w na maila: biuro@muzeumlniarstwa.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 września br. Szczegóły udziału dostępne są w Regulaminie opublikowanym na portalu www.muzeumlniarstwa.pl. Więcej informacji można uzyskać pod numerem 731 318 800.

Zadanie pn. „Strajk Szpularek 1883”, organizowane przez Stowarzyszenie Fabryka Feniksa, zostało dofinansowane ze środków z budżetu Województwa.

Back to top button
Skip to content