Kultura

Malowanie wśród natury – plener malarski

Dnia 16 i 17 lipca o godz.14 w Parku im. Karola Augusta Dittricha w Żyrardowie odbył się plener malarski grupy Malirys, podczas którego dzieci i młodzież a nawet dorośli mieli okazję malować w pieknych okolicznościach przyrody.

16 i 17 lipca to dzień niezapomnianych wrażeń dla dzieci,młodzieży a nawet osób dorosłych. W Parku Dittricha uczestnicy  mieli okazję malować krajobrazy, budynki oraz bywalców  miejskiego parku.

Organizatorem i opiekunem tego przedsięwzięcia jest Monika Rosińska z Centrum Kultury w Żyrardowie, opiekun grupy MaliRys oraz Gminne Centrum Kultury “Powozownia” w Radziejowicach. Głównymi uczestnikami pleneru były dzieci i młodzież z grupy Malirys.

  • Podczas pleneru mogliśmy chłonąć wszystko to, co daje nam to miasto. A teraz w lato możemy uwieczniać zieleń, która cudownie kwitnie, pachnie – mówiła Monika Rosińska. – Mogliśmy sobie posiedzieć i się poinspirować. W spokoju podziwiać prace innych, którzy podobnie jak my malują i interesują się naszą małą żyrardowską sztuką – dodaje artystka.

Również uczestnicy są zadowoleni z odbywającego się wydarzenia. Spytani dlaczego lubią malować, czemu akurat taka forma sztuki, jednogłośnie odpowiadają: “To forma wyrażania emocji,uczuć i tego, co siedzi w nas samych. To lepsze poznanie siebie, otwieranie się na wrażliwość,nowe doświadczenia.” Organizatorzy zapowiadają,że wydarzenie odbędzie się już niedługo.

Autor: Aleksandra Szymańska

Back to top button
Skip to content