Mszczonów

Kolejny Klub Seniora już otwarty

We wtorek (6 lipca) mszczonowscy seniorzy zyskali nowe miejsce spotkań. Tego dnia oficjalnie otwarto nowy Klub Seniora, który znajduje się w budynku plebanii Parafii pw. św. Ojca Pio. Pomieszczenia na jego organizację użyczył ksiądz proboszcz Sławomir Tulin. Zadanie „Remont pomieszczeń w celu utworzenia Klubu Seniora” zostało dofinansowane ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, w ramach Programu Wieloletniego „Senior +” na lata 2015-2020.

Nowe miejsce spotkań seniorów, podobnie jak to, które znajduje się przy ul. Jeżynowej, prowadzi Centrum Usług Społecznych (dawniej MOPS). Koszt utworzenia i funkcjonowania klubu to ok. 260 tys. zł, z czego dotacja wyniosła prawie 170 tys. zł. Dyrektor Monika Malczak podziękowała władzom samorządowym za umożliwienie realizacji tej inwestycji.

Burmistrz Józef Grzegorz Kurek życzył zgromadzonym członkom wielu wspaniałych chwil spędzonych w nowo otwartym klubie. Podziękował również proboszczowi Parafii pw. św. Ojca Pio za udostępnienie pomieszczeń, które zostały zaadaptowane na potrzeby seniorów. Nie zabrakło również poświęcenia klubu przez sąsiada, czyli księdza Sławomira Tulina oraz drobnych upominków, które uatrakcyjnią senioralną integrację.

Po części oficjalnej seniorzy zaprosili gości na mały poczęstunek oraz wzięli udział w zabawach przy muzyce. Nowy klub będzie miejscem nie tylko spotkań, ale również aktywności mszczonowskich nestorów. W grafiku codziennych zajęć znajdą oni prowadzone przez profesjonalnych instruktorów zajęcia manualne, ale również rozgrywki gier planszowych, układanie puzzli, rozwiązywanie zagadek logicznych czy krzyżówek, a także zabawy ruchowe. Seniorzy będą mogli także np. nauczyć się malować, robić na drutach. Klub będzie więc miejscem nie tylko nawiązywania przyjaźni, ale odkrywania nowych pasji i zdolności. Pierwsze prace manualne członków zdobią już sale spotkań, zachwycając kreatywnością i szczegółowością wykonania.

 

Źródło
Dagmara Bednarek GCI
Back to top button
Skip to content