MszczonówWażne!

Corning uruchamia kolejne linie produkcyjne i zatrudnia nowych pracowników

Fabryka Corning w Mszczonowie to jedna z większych tego typu inwestycji w Europie, a to dopiero początek, ponieważ zapotrzebowanie na światłowody rośnie. Po pierwszej grupie zatrudnionych, ruszyła kolejna rekrutacja. Teraz szansę na pracę mają również osoby bez doświadczenia.

Corning jest od lat liderem na rynku światłowodów – to właśnie inżynierowie tej firmy dokonali przełomowych odkryć w latach 70., które przyczyniły się do rozwoju telekomunikacji światłowodowej. Do dzisiaj ponad połowa używanych na całym świecie światłowodów, powstaje w fabrykach Corning, od tego roku również w Mszczonowie. Amerykańska firma dostarcza też optyczne, innowacyjne rozwiązania m.in. dla NASA. Ostatnie zdjęcia kosmosu zostały zrobione przez teleskop Jamesa Webba, do którego Corning dostarczył komponenty.

Praca również dla osób bez doświadczenia na produkcji

Obecność międzynarodowej firmy w Mszczonowie to duża szansa dla regionu i przede wszystkim nowe miejsca pracy. Jak można przeczytać na stronie firmy, na zatrudnienie mogą liczyć zarówno doświadczeni pracownicy produkcyjni, jak i osoby, które dopiero stawiają pierwsze kroki na rynku pracy. Ze względu na otwieranie kolejnych linii produkcyjnych, Corning cały czas zatrudnia kolejnych pracowników – przede wszystkim operatorów, operatorki i osoby z technicznymi umiejętnościami. Dzięki przeszkolonej już kadrze i rozbudowanemu systemowi szkoleń, firma jest też otwarta na osoby bez doświadczenia w podobnym obszarze i świeżych absolwentów szkół. Wszyscy pracownicy mają zapewnione (od pierwszego dnia) stabilne zatrudnienie na umowę o pracę, konkurencyjne wynagrodzenie oraz liczne benefity, takie jak: dofinansowanie posiłków, wczasy pod gruszą czy wyprawki dla dzieci. Nowy zakład w Mszczonowie to przede wszystkim również nowoczesny park maszynowy z wysokimi standardami bezpieczeństwa.

Corning zapewnia też bezpłatny dojazd do pracy z okolicznych miejscowości. Aktualnie są to: Sochaczew, Wiskitki i Żyrardów, a kolejne trasy są w przygotowaniu. Aby uzyskać więcej informacji, wystarczy wejść na stronę: https://corningpraca.pl/mszczonow/ lub zadzwonić: 515 14 15 16.

Back to top button
Skip to content