KulturaWiskitki

Guzów ma swoje Koło Gospodyń Wiejskich

Guzowianki to nowe Koło Gospodyń Wiejskich, które działa w Guzowie. Choć inauguracja działań KGW odbyła się w połowie września, „Guzowianki” działają od lutego 2020 roku.

Niestety pandemia pokrzyżowała nasze plany. Miałyśmy działać, ale nie mogłyśmy nic – nie mogłyśmy się spotykać, tym bardziej nic zrobić, więc od roku w naszych głowach powstał jedynie plan. Dużym ułatwieniem do naszych działań są dofinansowania, które już udało nam się pozyskać jak choćby z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji rolnictwa w ramach programu „Szczepimy się”. Cieszę się, bo wsparcie finansowe tylko napędza nas do działania– mówi Bożena Cieśla, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich „Guzowianki”.

Pierwsze działania „Guzowianek” już dostrzegane są lokalnie. To właśnie w ramach inauguracji ich działalności w połowie września odbył się piknik, który był kolejnym pretekstem do lokalnych spotkań. Podczas Kleofasek 26 września, panie z Koła zapewniły stoisko ze smakołykami, przy którym mieszkańcy Guzowa i okolic zbierali się tłumnie.

I choć „Guzowianki” dopiero stawiają swoje pierwsze kroki, już teraz mogą się pochwalić swoimi unikalnymi strojami i chęcią działania, która sprawia, że ich obecności podczas lokalnych wydarzeń nie można pominąć.

Back to top button
Skip to content