MszczonówSport

200 tys. złotych na boisko w Osuchowie

Boisko wielofunkcyjne w Osuchowie z dofinansowaniem od Marszałka Województwa Mazowieckiego.

13 sierpnia w Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie odbyło się oficjalne podpisanie umów na dofinansowanie z Urzędu Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Wizyta Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika obfitowała w umowy na realizację projektów, które już niedługo wpłyną na komfort życia mieszkańców subregionu żyrardowskiego. Jednym z nich będzie nowe boisko o nawierzchni poliuretanowej w Gminie Mszczonów.

Dofinansowanie w wysokości 200 tys. zł przeznaczone zostanie na budowę sportowego boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej im. Ks. Kan. Mariana Lipskiego w Osuchowie. Całkowita wartość projektu wyniesie około 1 mln zł. Jak zauważył burmistrz Mszczonowa, Józef Grzegorz Kurek, do realizacji zadania brakuje 800 tys. zł, które gmina będzie musiała znaleźć we własnym budżecie.

Żałuję, że otrzymaliśmy to dofinansowanie tak późno, ponieważ wszyscy odczuwamy wzrost kosztów materiałów, a nawet samych przetargów. Wykonawcy mają już swoje portfele zamówień i nie muszą walczyć o inwestycje, więc teraz, gdy nie zależy im na dużych zleceniach, cena za usługi wzrasta – tłumaczy burmistrz Józef Kurek.

Projekt obejmuje budowę zespołu sportowego składającej się z boiska wielofunkcyjnego do piłki ręcznej, siatkówki i koszykówki. W planach jest również budowa piłkochwytów i stałego sprzętu sportowego oraz innych elementów małej architektury. W ramach inwestycji nie ma planowanej wycinki drzew i krzewów.

Back to top button
Skip to content