Na sygnale!

Straż pożarna

30 marca ok godz. 18:43 w miejscowości Edwardowo doszło do pożaru w piwnicy budynku mieszkalnego. Po dojeździe na miejsce strażacy dotarli do objętego pożarem pomieszczenia i ugasili je. Mieszkańcy budynku nie zostali poszkodowani i opuścili go samodzielnie. Pomieszczenie kotłowni zostało zniszczone, ale pożar nie rozprzestrzenił się na pozostałą część budynku. W akcji ratowniczej brali udział strażacy z JRG Żyrardów, OSP Osuchów oraz OSP Bobrowce.

1 kwietnia ok godz. 11:00 strażacy zostali wezwani do miejscowości Budy Zasłona, gdzie doszło do wypadku z udziałem samochodu dostawczego. Samochód wypadł z jezdni i uderzył w drzewo. Kierujący pojazdem oddalił się z miejsca zdarzenia przed przyjazdem straży. Poszkodowany w wypadku został pasażer samochodu. Strażacy udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy, a następnie został on odwieziony do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. W akcji brali udział strażacy z JRG Żyrardów OSP Mszczonów oraz OSP Piekary.

W niedzielę 3 kwietnia ok godz. 17:23 w miejscowości Chudolipie na drodze wojewódzkiej nr 50 doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego. Samochód wypadł z jezdni i wjechał do przydrożnego rowu. Jako pierwszy na miejsce dotarł zespół ratownictwa medycznego. Kierowca opuścił pojazd z pomocą ratowników i został przewieziony do szpitala. Utrudnienia w ruchu spowodowane wypadkiem trwały ponad godzinę.  W akcji ratowniczej brali udział strażacy z JRG Żyrardów oraz OSP Zbiroża.

Informacja prasowa: Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego st. kpt. Jarosław Belina

Back to top button
Skip to content