Na sygnale!

“Kierowco! Nie polujemy na zebrach”

Jak co roku żyrardowska Policja wraz z przedszkolakami z Miejskiego Przedszkola nr 9 w Żyrardowie wzięła udział w happeningu zorganizowanym przy jednym z przejść dla pieszych w mieście. “Kierowco! Nie polujemy na zebrach” to hasło kampanii mającej na celu zwrócenie uwagi kierującym, aby zachowywali szczególną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych.

Najbardziej zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego są piesi. Zderzenie pieszego i pojazdu prawie zawsze kończy się obrażeniami ciała, a czasem też największą tragedią. Niestety spora liczba takich wypadków ma miejsce na przejściach dla pieszych, więc tam, gdzie przekraczający jezdnię pieszy powinien być całkowicie bezpieczny. Jednak znaczna część uczestników ruchu drogowego, pieszych i kierujących zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przepisach ruchu drogowego obowiązujących na przejściach dla pieszych i w ich rejonie. Aby walczyć z tym zjawiskiem, żyrardowscy policjanci już po raz kolejny przygotowali akcję profilaktyczną – Kierowco! Nie polujemy na zebrach!!!

W realizację kampanii oprócz Policji zaangażowały się także placówki oświatowe z powiatu żyrardowskiego. We poniedziałek 12 września przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 9 w Żyrardowie ubrane w kamizelki odblaskowe wraz z własnoręcznie wykonanymi transparentami apelowały do kierowców o ostrożną i bezpieczną jazdę przy przejściach dla pieszych.

Back to top button
Skip to content