Na sygnale!

Działania Straży Miejskiej na podstawie kroniki SM

W dniu 25.07.2022 r., dyżurny SM otrzymał zgłoszenie o zajęciu pasa drogowego bez zezwolenia na ul. P.O.W. 10, poprzez wysypanie piachu na chodnik i prowadzeniu prac budowlanych. Patrol SM na miejscu potwierdził zgłoszenie, przeprowadzona rozmowa dyscyplinująca z osobą dokonującą remontu, w celu uprzątnięcia piachu z chodnika.

W dniu 25.07.2022 r., mieszkaniec zgłosił do dyżurnego SM, że po podwórku przy ul. Tadeusza Kościuszki 36 biega, bez nadzoru,  duży, agresywny pies. Patrol SM wezwał na miejsce osobę odławiającą zwierzęta z terenu miasta Żyrardowa i asystował przy złapaniu psa. Zwierzak stanowiący zagrożenie dla mieszkańców został bezpiecznie przewieziony do Schroniska przy ul. Czystej.

W dniu 26.07.2022 r., wpłynęło zgłoszenie dotyczące gołębia, który zaplątał się w żyłkę znajdującą się na drzewie przy ul. Izy Zielińskiej 22. Zgłoszenie zostało przekazane do dyżurnego PSP i osoby odławiającej zwierzęta na terenie miasta Żyrardowa. Gołąb został uwolniony i zabrany do lekarza weterynarii.

W dniu 26.07.2022 r., za pomocą systemu monitoringu miejskiego zauważono grupę młodzieży na ul. Izy Zielińskiej, wśród której jedna z dziewczynek ma pościerane kolana i omdlewa, mając trudności z utrzymaniem równowagi. Zdarzenie zostało przekazane do Pogotowia Ratunkowego, w celu udzielenia pomocy dziewczynce.

W dniu 27.07.2022 r., patrol SM zauważył kierującego przy pojeździe na ul. Stefana Okrzei, którego nie mógł uruchomić pojazdu. Przy pomocy urządzenia Booster funkcjonariusze udzielili pomocy mężczyźnie w jego uruchomieniu.

W dniu 29.07.2022 r., mieszkanka zwróciła się z prośbą o pomoc do dyżurnego SM, ponieważ na jej wycieraczce przed drzwiami wejściowymi do lokalu przy ul. Tadeusza Kościuszki 31, leży nietrzeźwy mężczyzna uniemożliwiając jej wyjście z mieszkania. Ponieważ mężczyzna posiadał liczne otarcia głowy, w celu oceny stanu jego zdrowia patrol SM wezwał na miejsce ratowników medycznych. Po zbadaniu mężczyzny i brakiem przeciwwskazań zdrowotnych, został on umieszczony w Pomieszczeniu dla Osób zatrzymanych do wytrzeźwienia. Za popełnione wykroczenie Robert S. został ukarany mandatem karnym.

W dniu 30.07.2022 r., wpłynęło zgłoszenie do dyżurnego SM, dotyczące znalezionego małego kotka, który jest poraniony. Po uzgodnieniu z osobą zgłaszającą, kot został dostarczony do siedziby SM, a następnie zabrany pod opiekę przez osobę odławiającą zwierzęta z terenu miasta Żyrardowa.

W dniu 30.07.2022 r., dyżurny SM przyjął zgłoszenie, dotyczące obawy zaprószenia ognia przez osobę bezdomną, która przebywa na strychu w budynku przy ul. Bolesława Limanowskiego 24. Patrol SM na miejscu zgłoszenia stwierdził konieczność uprzątnięcia strychu, ze względu na jego bardzo duże zanieczyszczenie. W godzinach wieczornych strażnicy miejscy zastali na strychu wskazaną osobę, której nakazano opuścić miejsce. Ww. odmówił udzielenia mu jakiejkolwiek pomocy. Funkcjonariusze SM przy asyście pracownika PGM w dniu 01.08.2022 r., ustalili termin uprzątnięcia strychu.

Podczas pełnionych służb dokonano 14 legitymowań prewencyjnych w miejscach najczęstszego zakłócania porządku publicznego oraz występowania innych zjawisk patologicznych. Wykorzystując system monitoringu miejskiego w sumie ujawniono 30 przypadków niestosowania się do przepisów prawa, z czego 15 dotyczyło zdarzeń drogowych, 3 spożywania alkoholu w miejscu publicznym, 12 dotyczyło m.in.: odklejających się afiszy ze słupa ogłoszeniowego; rozlewiska wody tworzącego się na jezdni po opadach deszczu; przekręconej tarczy znaku drogowego; zanieczyszczonych miejsc publicznych poprzez dużą ilość składowanych nieczystości poza kontenerami; niesprawnej latarni oświetlenia ulicznego.

Back to top button
Skip to content