Na sygnale!Ważne!

Tymczasowy areszt za nękanie. Ozdabiał sercami znaki drogowe i… kościół

Policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który uporczywie nękał mieszkankę Żyrardowa oraz pomalował ściany kościoła. W ten sposób chciał zwrócić na siebie uwagę żyrardowianki. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Do Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie zgłosiła się młoda kobieta, która złożyła zawiadomienie o nękaniu przez 33-latka. W toku postepowania ustalono, że mężczyzna od dłuższego czasu śledził kobietę i nachodził w miejscu zamieszkania. Kiedy kobieta zaczęła unikać kontaktu z mężczyzną, to próbował skontaktować się za pośrednictwem znajomych i rodziny, a także komunikatorów internetowych. Kobieta czuła się zagrożona i bała się wychodzić z domu.

W połowie stycznia mężczyzna pomalował farbą ściany kościoła w serca. W toku postępowania ustalono, że kościół, który w wyniku działania sprawcy został uszkodzony, jest wpisany do rejestru zabytków.

W trakcie dochodzenia policjanci potwierdzili fakt uporczywego nękania kobiety i zniszczenia zabytku. Na podstawie zgromadzonych materiałów Sąd Rejonowy w Żyrardowie zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Za nękanie grozi mu do lat 3 więzienia.  Natomiast za zniszczenie zabytku grozi do 8 lat więzienia.

Autor: st. sierż. Patrycja Sochacka KPP Żyrardów

Back to top button
Skip to content