KulturaWydarzenia

“Na skrzydłach muzyki” – historia zatoczyła koło

24 czerwca sceną w Resursie zawładnęła muzyka retro. Jednak esencją tego wydarzenia było nie to, kto wystąpił, lecz kto zasiadł na widowni i dla kogo koncert zorganizowano. Pierwszy raz w Resursie pojawili się podopieczni domów pomocy społecznej z powiatu żyrardowskiego, dla których, jak określiła Monika Mroczkowska: „historia zatoczyła koło”.

„Na skrzydłach muzyki” to pierwszy społeczny koncert dla podopiecznych domów pomocy społecznej w Resursie, którego pomysłodawcami są Monika Mroczkowska, szefowa „Przestrzeni Seniora” i Maciej Klociński, znany wielbiciel i propagator muzyki retro, a także wielokrotny bywalec domów opieki, gdzie wspólnie muzykuje z seniorami. – Były to piosenki retro, stare przeboje, utwory znane z filmów, które śpiewał Bodo, Dymsza, Sempoliński. Ja bardzo lubię ten repertuar, dobrze się w nim czuję – opowiadał Maciej Klociński.

Koncert składał się z repertuaru muzyki retro, która doskonale współgrała z upodobaniami podopiecznych domów opieki. Na scenie poza Maciejem Klocińskim i Dawidem Ludkiewiczem na akompaniamencie wystąpili podopieczni zajęć stałych Centrum Kultury – Ula Chocyk i Michalina Kruszyk. Gościnnie Zenon Grzelak, który 50 lat temu na tej samej scenie żyrardowskiej Resursy dawał swoje koncerty.

Nieprzypadkowo wybraliśmy właśnie to miejsce. To właśnie w Resursie działa się historia naszych żyrardowskich seniorów. To właśnie w tych murach się bawili. Być może to właśnie tu przeżywali swoje miłośne uniesienia, chwile radości – mówiła Monika Mroczkowska, współorganizatorka koncertu. – Dziś ta historia zatoczyła koło. Jesteśmy w murach pięknej Resursy i bawimy się przy dźwiękach muzyki retro.

Za ideę i zaangażowanie organizatorom i artystom podziękował starosta powiatu żyrardowskiego Krzysztof Dziwisz, który nie krył słów wzruszenia. Jednocześnie starosta podkreślił chęć wsparcia kolejnych tego typu inicjatyw, wierząc, że pierwszy społeczny koncert dla seniorów będzie doskonałym początkiem do rozwijania tej inicjatywy, tworząc cykl wydarzeń będących miłą odskocznią dla podopiecznych domów pomocy społecznej.

Back to top button
Skip to content