WiskitkiWydarzenia

Murem za polskim mundurem

Sytuacja na polskiej granicy z Białorusią nie przestaje być napięta. Kraju pilnuje straż graniczna, wojsko oraz policja. W ramach akcji „Murem za polskim mundurem” w pomoc służbom zaangażowali się strażacy. 12 listopada zgromadzili się w powiecie sochaczewskim z jednostkami OSP z powiatu sochaczewskiego i płockiego.

Akcję “Murem za Polskim Mundurem” rozpoczęli internauci. Teraz włączyła się w nią cała Polska. Każdego dnia podziękowania składane są dla żołnierzy za ich wysiłek. Mieszkańcy rejonów przygranicznych robią to osobiście, mieszkańcy innych części kraju przesyłają pozytywne słowa poprzez social media, natomiast najmłodsi Polacy przesyłają laurki. Nadsyłane podziękowania można liczyć już nie w setkach a w tysiącach.

Z inicjatywy wiceministra w Ministerstwie Aktywów Państwowych i posła PiS Macieja Małeckiego powstał pomysł zorganizowania wsparcia przez jednostki OSP z terenu powiatów sochaczewskiego i żyrardowskiego.

Z Gminy Wiskitki w pomoc włączyły się jednostki: OSP Wiskitki, OSP Działki, OSP Nowe Kozłowice, OSP Guzów. Do służb mundurowych przy granicy trafiła żywność: konserwy, przetwory, ciasta itp. W wydarzeniu uczestniczyli również harcerze i młodzież szkolna. Do Białegostoku wyruszył również wóz strażacki z żywnością.Back to top button
Skip to content