MszczonówWydarzenia

Potrójny jubileusz małżeński

W czwartek, 4 listopada, w mszczonowskim Urzędzie Stanu Cywilnego swoje jubileusze małżeńskie świętowały aż trzy pary. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie burmistrz Józef Grzegorz Kurek wręczył Krystynie i Kazimierzowi Gadomskim, Wandzie i Stefanowi Sadowskim a także Danucie i Janowi Boczkowskim. Oprócz życzeń każda z par otrzymała również kwiaty i karnety do kompleksu Term. Uroczystości z okazji Złotych Godów poprowadziła kierownik USC Karolina Markowska.

Państwo Gadomscy poznali się w 1969 r. na odpuście w Lutkówce. Pani Krystyna mieszkała wówczas w Osuchowie a Pan Kazimierz w Grzegorzewicach. Można więc powiedzieć, że połączył ich święty Roch, jeden z patronów lutkówieckiej parafii. Pani Krystyna swoją drogę zawodową rozpoczęła w mszczonowskim Zakładzie Produkcji Oranżady a kontynuowała w Zakładach Lniarskich w Żyrardowie. Jej mąż znalazł zatrudnienie m.in. w Spółdzielni Szewsko-Rymarskiej w Mszczonowie oraz Przedsiębiorstwie Kruszyw Lekkich Keramzyt. Swoją przyszłość związali z centralnym punktem gminy. To w Mszczonowie zbudowali dom, w którym mieszkają do dziś. Doczekali się dwojga dzieci i czworga wnuków.

Państwo Sadowscy znali się od dzieciństwa, ponieważ mieszkali w swoim sąsiedztwie. Pani Wanda prowadziła dom oraz pracowała w sklepach w Żyrardowie i Grodzisku Mazowieckim. Pan Stefan z zawodu jest tokarzem. Jego kariera była związana z Mszczonowem, Pruszkowem i Ursusem. Także i Państwo Sadowscy swój dom postanowili zbudować w Mszczonowie. Wspólnie doczekali się dwojga dzieci i czworga wnucząt. Pan Stefan uwielbia czytać książki, jest więc stałym gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej. Pasją Pani Wandy jest gotowanie.

Państwo Boczkowscy poznali się na zabawie. Pani Danuta pochodzi z Lutkowki a Pan Jan – z Badowo-Mścisk. Młodzi często widywali się także w kościele. Nie mieszkali w swoim sąsiedztwie, ale ich rodzice byli znajomymi. Państwo Boczkowscy zajmowali się głównie rolnictwem. Pan Jan, z zawodu ślusarz, pracował z Zakładach Lniarskich w Żyrardowie. Państwo Boczkowscy cały czas prowadzą swoje gospodarstwo w Lutkówce, które wspólnie kupili. Małżeństwo doczekało się czworga dzieci i dziewięciorga wnucząt.

Informacja prasowa GCI w Mszczonowie, Dagmara Bednarek

Foto: GCI w Mszczonowie, Dorota Kurzepa

 

Back to top button
Skip to content