Sport

Pierwsze w Polsce freedivingowe zawody indoorowe

Między 5 a 7 sierpnia w najgłębszym wielostrefowym symulatorze warunków nurkowych na świecie Deepspot w Mszczonowie odbędą się pierwsze w Polsce Freedivingowe Zawody Indoorowe.

Otwarcie w Mszczonowie Deepspot to możliwość rozwoju umiejętności w zakresie freedivingu (nurkowanie na wstrzymanym oddechu) i scuba divingu (nurkowanie sprzętowe) dla początkujących i doświadczonych nurków. Tym razem symulator warunków nurkowych posłuży jako miejsce zawodów dla wielbicieli i mistrzów freedivingu. Od listopada minionego roku Mszczonów stał się idealnym miejscem dla freediverów, którzy mają możliwość nurkowania w doskonałych warunkach treningowych przez cały rok. 8000 m3 wody i 45,45m głębokości basenu, a także ciepła (32 – 34°C) i przejrzysta woda to doskonałe warunki do treningu i zawodów. Poza udostępnieniem wspaniałej infrastruktury treningowej, chcemy organizując zawody stworzyć platformę do próbowania własnych sił, stawiania osobistych celów, uczestniczenia w odnotowującej w ostatnim roku szybki wzrost, społeczności freedivingowej. Chcemy także ułatwić zawodnikom trenowanie poprzez przygotowanie specjalnych pakietów treningowych. – czytamy na stronie organizatora.

Ambasadorem i gościem honorowym zawodów jest Herbert Nitsh wielokrotny mistrz świata we Freedivingu. 33-krotny rekordzista świata w 9 dyscyplinach Freedivingu. W trakcie Deepspot Challenge wystąpi z wykładem „Back from the Abbys”. Udział w zawodach może wziąć każdy – zarówno osoby początkujące jak i zaawansowane, posiadające certyfikaty i regularnie trenujące.

Źródło
DEEPSPOT
Back to top button
Skip to content