Sport

Kolejne zwycięstwo siatkarzy!

W niedzielę 5 grudnia odbył się mecz 7 kolejki w III Lidze Mężczyzn, w którym żyrardowscy siatkarze podjęli drużynę GKS Jaguar Wolanów. Od samego początku meczu żyrardowscy zawodnicy chcieli pokazać swoje umiejętności i prowadzić grę.

Dzięki dobrej grze naszych siatkarzy w obronie i bezlitosnych kontrach doszli do wyniku 19:15, przez co goście byli zmuszeni wziąć czas. Żyrardowscy siatkarze nie dali sobie wyrwać prowadzenia z rąk i dzięki swojej skuteczności zamknęli seta wynikiem 25:19. Druga odsłona tego meczu była bardziej wyrównana, zawodnicy zaczęli seta od dobrej gry blokiem, natomiast na siatce coś się „zacięło”, goście dużo bronili, dobrze blokowali, przez co cały czas na tablicy prowadzenie naszej drużyny było tylko jednopunktowe – 5:4. Przez resztę seta udawało się odskoczyć maksymalnie na 2 punkty. Od wyniku 17:15, goście zaczęli grać lepiej, zremisowali, a nawet wysunęli się na prowadzenie 17:20. Trener Łukasz Wasąg wziął zawodników na męską rozmowę, co bardzo szybko poskutkowało, bo nasi od razu się przebudzili i momentalnie dogonili przeciwników przy wyniku 21:21. Wrócili do dyspozycji z pierwszego seta i przełamali gości, wygrywając drugą partię 25:23. Ostatni set tego meczu również był wyrównany. Żadna z drużyn nie mogła objąć kilku punktowego prowadzenia, przez co do stanu 11:11 oglądaliśmy grę punkt za punkt. Wtedy nasza drużyna wyczuła moment i rzuciła się do ataku, dobra gra w obronie i świetne kontrowanie, pozwoliło nam objąć prowadzenie 20:16, przez co goście zmuszeni byli wziąć czas. Na nasze szczęście dalej żyrardowianie mogli prowadzić grę, i dążyć do zamknięcia całego meczu. Nasza drużyna była tak mocno skoncentrowana, ze przez resztę meczu goście zdobyli tylko 1 punkt. Dzięki dobrym zagrywkom, udało nam się zakończyć mecz wynikiem 25:17. MVP meczu został Igor Assendi, dla którego był to pierwszy mecz po pauzie spowodowanej kontuzją! Brawo Igor! Dziękujemy wszystkim, którzy zjawili się na meczu, i głośno dopingowali naszych zawodników! Wasz doping, oraz obecność bardzo wiele dla nas znaczy, jesteście wspaniali! Zapraszamy już na kolejny mecz, który odbędzie się 14 grudnia o godzinie 20:00 , w którym podejmiemy drużynę z Mławy!