Żyrardów

Żyrardowski projekt w plebiscycie konkursu Lider Zmian 2023!

Pamiętacie zrealizowaną w 2019 roku inwestycję, polegającą na rewitalizacji centrum osady fabrycznej, dzięki której poprzemysłowy teren zwany Centralą całkowicie zmienił swoje oblicze? Wybudowano wówczas ul. Nowy Świat, a nad brzegiem Górnego Stawu powstał teren zieleni i rekreacji nazwany skwerem im. inż. Wł. Srzednickiego. Wyremontowano też usytuowaną nieopodal Bibliotekę Fabryczną. Teraz inwestycja ta rywalizuje z innymi projektami, współfinansowanymi z Funduszy Europejskich na Mazowszu, o tytuł Lidera Zmian. Aby nasze miasto zdobyło ten prestiżowy tytuł, potrzebne są Wasze głosy! Plebiscyt wyłaniający projekty nominowane do konkursu trwa do końca października br.    

Już na etapie starania się o środki europejskie na Zintegrowany projekt rewitalizacji centrum osady fabrycznej w Żyrardowie służący aktywizacji społecznej i gospodarczej, Żyrardów udowodnił, że jest niekwestionowanym liderem w dziedzinie działań rewitalizacyjnych i pozyskiwania na ten cel środków zewnętrznych. Złożony przez Miasto wniosek zdobył 100% punktów i zajął pierwsze miejsce na liście rankingowej! A spośród trzydziestu ubiegających się o dofinansowanie projektów, środki finansowe przyznano jedenastu beneficjentom. Teraz, dzięki Waszym głosom, Żyrardów ma szansę po raz kolejny stać się liderem, tym razem wygrywając konkurs Lider Zmian 2023.

Do 31 października 2021 roku trwa plebiscyt internetowy wyłaniający nominowanych do kolejnej edycji konkursu Lider Zmian. Odbywa się on pod nazwą „#eFEktUE – nominacje do konkursu Lider Zmian 2023”, co oznacza, że jego zwycięzcy będą automatycznie nominowani do udziału w konkursie głównym, tj. edycji konkursu Lider Zmian odbywającej się w 2023 roku, w kategorii „#eFEktUE”.

Plebiscyt odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Podczas tegorocznej, pierwszej edycji plebiscytu o nominacje rywalizują projekty z dofinansowaniem z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 z danego subregionu Mazowsza. Subregionów jest dziewięć: ciechanowski, ostrołęcki, płocki, radomski, siedlecki, Warszawa, warszawski wschodni, warszawski zachodni, żyrardowski, tyle też będzie kategorii w plebiscycie.

O przyznaniu nominacji do Lidera Zmian 2023 zdecydują internauci. Z uwagi na zróżnicowanie potrzeb i potencjałów poszczególnych subregionów (w tym liczbę mieszkańców), a także wiążącą się z tym liczbę projektów realizowanych w poszczególnych subregionach, liczba nominacji zostanie uzależniona od liczby umów o dofinansowanie w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców. To oznacza od 1 do 5 nominacji z jednego subregionu i łącznie aż 23 projekty z całego Mazowsza, które będą ze sobą rywalizować w ramach kategorii „#eFEktUE” konkursu głównego w 2023 roku.

Konkurs Lider Zmian dotyczy projektów współfinansowanych z Funduszy Europejskich na Mazowszu. Dla mieszkańców naszego regionu to świetna okazja, by rozejrzeć się w swoim otoczeniu i samemu ocenić, które z inicjatyw z dofinansowaniem z UE są ciekawe i wartościowe – poprawiają jakość naszego życia każdego dnia, przyczyniają się do rozwoju gospodarki czy sprawiają, że miejsce, w którym mieszkamy staje się piękniejsze, bardziej dostępne czy bardziej zielone.

Zapraszamy na spacer ulicą Nowy Świat, zatrzymując się na nad brzegiem Stawu Górnego, gdzie możemy poćwiczyć na plenerowej siłowni, odpocząć na ławce wśród zieleni lub podziwiać industrialny krajobraz poprzemysłowej Centrali z tarasu nad stawem. Warto też zajrzeć do pięknie odremontowanej Biblioteki Fabrycznej. Jeśli uznacie, że miejsca te zasługują na przyznanie naszemu miasta tytułu Lidera Zmian, zachęcamy do udziału w plebiscycie i oddania głosu na żyrardowski projekt, w ramach którego miejsca te zostały odnowione, zrewitalizowane.

Plebiscyt trwa do końca października.
Głosowanie odbywa się przez stronę 
www.liderzmian.eu.
Bezpośredni link do żyrardowskiego projektu:
https://liderzmian.eu/projekty-2021/subregion-zyrardowski/rewitalizacja-centrum-osady-fabrycznej-w-zyrardowie/

Jedna osoba może zagłosować raz dziennie na jeden projekt, w ramach każdego subregionu.

 

Źródło
UM Żyrardów
Back to top button
Skip to content