Sport

Żyrardowianka w Kadrze Polski

Julia Mońka została powołana na zgrupowanie Reprezentacji Polski Kobiet U-15. Żyrardowianka znalazła się w gronie dwudzistu czterech dziewcząt powołanych przez Paulinę Kawalec, trenerkę Reprezentacji Polski Kobiet do lat 15.

„Warto cały czas dbać o swoją przyszłość, Zespół Szkół Nr 2 w Żyrardowie daje możliwość łączenia nauki ze sportem i Julka z tego korzysta na co dzień” – czytamy na profilu Akademii Piłkarskiej Żyrardowianka.

Julka jest uczennicą klasy sportowej w Zespole Szkół nr 2 w Żyrardowie, wychowanką Akademii Piłkarskiej Żyrardowianka. Obecnie gra w UKS Mazovia Grodzisk Mazowiecki na poziomie VI ligi.

– Cieszę się bardzo z powołania do Kadry polski U-15. Dowiedziałam się o tym w drodze na zgrupowanie naszego klubu. Mój trener podszedł do mnie i powiedział, że dostał informację z kadry. Kiedy przyszło potwierdzenie, zaprosił mnie na salkę, gdzie były też inne zawodniczki i przy wszystkich pogratulował mi powołania – mówi Julka. 14 marca rozpocznie się zgrupowanie wszystkich powołanych dziewcząt. – Mam lekki stres. Chciałabym wypaść jak najlepiej na tym zgromadzeniu – opowiada Julka.

Za żyrardowską zawodniczkę trzymamy mocno kciuki!

Back to top button
Skip to content