Żyrardów

Żyrardów zmienia oświetlenie uliczne na energooszczędne

W ulicach Limanowskiego, na odcinku od ul. Kasztanowej do ul. gen. Sikorskiego oraz w ul. 1 Maja, na odcinku od ul. Limanowskiego do ul. Okrzei, rozpoczęła się modernizacja oświetlenia ulicznego. W 89 lampach wymienione zostaną oprawy sodowe na energooszczędne oprawy LED.

Prace obejmują demontaż startych opraw oraz starych wysięgników, montaż nowych oraz wymianę wysięgników, montaż przewodów do opraw, konstrukcji stalowych i osprzętu linii napowietrznej nn., montaż przewodów uziemiających i wyrównawczych na słupach oraz pomiary elektryczne.

Nowe oświetlenie będzie posiadało większy niż dotychczas rozsył światła, dzięki czemu będzie bardziej przyjazne dla wzroku, a jednocześnie lepiej doświetli jezdnię i chodniki, poprawiając tym samym bezpieczeństwo na ulicach.

Dzięki modernizacji oświetlenia przyczyni zmniejszy się zużycie energii, co ma wymiar nie tylko ekonomiczny, ale przede wszystkim ekologiczny.

Prace powinny zakończyć się do 10 listopada br.

Zadanie pn. Modernizacja oświetlenia zewnętrznego na bardziej energooszczędne w ul. Limanowskiego i w ul. 1 Maja w Żyrardowie współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Adaptacji do Zmian Klimatu – Mazowsze dla Klimatu 2022.

Całkowity koszt inwestycji to 183 791, 13 zł, dofinansowanie z Samorządu Województwa Mazowieckiego wynosi 91 895, 56 zł.

Tekst i foto. Facebook UM Żyrardów

Back to top button
Skip to content