SportŻyrardów

Żyrardów w biegu po raz ósmy

Malowniczo położony Żyrardów już wkrótce stanie się areną zmagań najlepszych biegaczy w regionie. Rywalizacja na dystansach 5 i 10 kilometrów odbędzie się 29 sierpnia – w ostatnią niedzielę wakacji.

Mimo relatywnie krótkiej historii „Żyrardów w biegu” na stałe wpisał się w krajobraz lokalnych imprez biegowych. To, co zazwyczaj przyciąga uczestników tego biegu, to piękne położenie jego trasy. Start i meta dla obu dystansów usytuowane są przy Zalewie Żyrardowskim (ul. Ziołowa 17). W porównaniu do roku ubiegłego organizatorzy wprowadzili pewne modyfikacje w trasie, dzięki czemu rywalizacja będzie w całości trwała na asfalcie, co umożliwi start w zawodach wózkarzom.

Warto nadmienić, że w czasie biegu czynne będzie kąpielisko. W przypadku słonecznej pogody, uczestnicy będą mogli zażyć orzeźwiającej kąpieli po wyczerpujących zmaganiach.
Podobnie jak rok temu, o mięśnie i dobre samopoczucie uczestników biegu zadba Sławomir Jagnyziak. Jest to znany na Mazowszu instruktor oraz propagator biegów OCR, który wcieli się w rolę prowadzącego rozgrzewkę oraz konferansjera zawodów.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku impreza odbyła się przy zachowaniu restrykcyjnych wymogów sanitarnych oraz w ulewnym deszczu. Na dłuższym dystansie wśród mężczyzn zwyciężył Radosław Gromek z AZS AWF Warszawa z czasem 32:26. Wśród kobiet jako pierwsza linię mety przekroczyła wielokrotna medalistka mistrzostw Polski i Europy w wioślarstwie – Joanna Dorociak (New Balance Run Club) – 34:47. Rywalizację na 5 km wygrali: Rafał Małolepszy z Warszawy (18:34) oraz Ewelina Łobodowska – Kaska z RacaFighter GOSiR Dębe Wielkie (22:49).

Opłata startowa wynosi 60 złotych (do 15 sierpnia). Po tym terminie kwota wpisowego to 80 złotych. Rejestracja możliwa jest nawet w dniu imprezy, ale wyłącznie w biurze zawodów i poprzez płatność gotówką. Wszyscy uczestnicy w ramach pakietów startowych otrzymają: worki-plecaki oraz okulary sportowe wraz z pokrowcami firmy PREMA, specjalny zestaw energetyczny oraz numer startowy z chipem. Natomiast na mecie wręczane będą pamiątkowe medale. Dla najlepszej trójki na obu dystansach – wśród kobiet i mężczyzn (w kategorii OPEN), przewidziano puchary oraz upominki od sponsorów. Na podium dekorowani będą również zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych.

Rejestracja prowadzona jest drogą elektroniczną: www.ztc.pl/wyscigi/lista-startowa-zapisy,5,67.html
Więcej informacji o biegu znajduje się pod adresemwww.ztc.pl/etapy/zyrardow-w-biegu,5,45.html

 

 

Źródło
ŻTC
Back to top button
Skip to content